FinExpert.e15.cz

Nové Osobní finance 4/2006: vydělejte maximum

Čtvrté číslo tohoto roku by se dalo označit jako přelomové. Časopis má odlišný vzhled, lepenou vazbu, kvalitnější obálku a hlavně 16 stran navíc. Na nich se v podstatně větší míře věnujeme investičním tématům, nezapomněli jsme však ani na rozšíření stávajících rubrik jako Živnost, Zaměstnání nebo Bydlení.
Nové Osobní finance 4/2006: vydělejte maximum

Klepněte pro větší obrázek

Hlavním článkem čísla je přehled tipů a rad, jak si poradit s domácím rozpočtem. Dozvíte se, jak efektivně hospodařit, jak si vést domácí účetnictví a jak lépe plánovat výdaje. Peníze vám ušetří i Dalibor Chvátal, který vám pomůže snížit bankovní poplatky na minimum optimalizací bankovních transakcí. Stejný autor popisuje také novou službu cash back, díky níž si lze nechat při platbě kartou vrátit hotovost.

V rubrice Investování najdete hned několik nových seriálů. Každý měsíc hodnotíme akciové trhy jak v České republice, tak v zahraničí, a radíme, kam je vhodné investovat. Všímáme si také trhu s komoditami, hodnotíme podílové fondy nejen dle výkonnosti, ale také dle dalších parametrů, např. vstupních poplatků. V širší míře se věnujeme investičním certifikátům, které u nás začínají konkurovat podílovým fondům. Roman Müller pak radí, jak investovat do nemovitostí a nemovitostních fondů.

Pokud si necháváte stavět byt nebo rodinný dům, určitě vám pomůže článek o způsobu postupného čerpání hypotečního úvěru. Marek Telička vám ukáže, že nestačí jen podepsat několik smluv a dodat patřičné doklady. Úvěrům na bydlení se věnuje i další článek, který se zaměřuje na stavební spoření. Popisuje standardní a překlenovací úvěr a monitoruje nabídku stavebních spořitelen na českém trhu.

Začínající živnostníky jistě potěší výborně zpracované téma o dani z přidané hodnoty. Potenciální podnikatelé se dozví, kdo je plátcem DPH a kdy je nutné se jím podle zákona stát, jak probíhá obchod mezi plátcem a neplátcem DPH a jaké typy zboží jsou zatíženy základní nebo sníženou sazbou této daně. Zaměstnanci pak ocení článek o pracovních úrazech, zejména pak stať o náhradách za úrazy či případné úmrtí.

Předplatitelů dostanou s Osobními financemi 4/06 také knihovničku na téma Platební karty. 

Hlavní témata

44 rad jak vylepšit rodinný rozpočet 

Na českém bankovním trhu je dostatečná konkurence, aby si to své vybral i ten nejnáročnější klient. Pomůže vám udělat si jasno v běžných účtech bank působících na českém trhu.

Klepněte pro větší obrázek

Jak ušetřit na bankovních poplatcích

O vysokých bankovních poplatcích se toho v současnosti říká i píše hodně. Ignorovat služby bank a platit vše v hotovosti ovšem není ideální způsob, jak se s nimi vypořádat. Proto vám poradíme, jak v souladu s vašimi požadavky správně zvolit bankovní služby, abyste neplatili zbytečně moc.
IMG 12_poplat

Klepněte pro větší obrázek

Jak vydělat na nemovitostech

Nemovitosti, ať už v podobě bytů či domů, jsou nejčastěji pořizovány za účelem vlastního bydlení. Důvodem investice do nemovitosti však může být i snaha o zhodnocení dlouhodobě volných peněžních prostředků. Ukážeme vám, jak lze investovat na trhu realit.

Klepněte pro větší obrázek

Fondy rozvíjejících se trhů

Investovat nemusíte pouze v USA, západní a střední Evropě, ale i na relativně nových, rozvíjejících se trzích (tzv. emerging markets). Ukážeme vám, které fondy z nových regionů dosáhly nejlepších výsledků, a o které by vaše portfolio nemělo být rozhodně „ochuzeno“. Srovnáme sedm fondů zaměřených na rozvíjející se trhy, které jsou standardně nabízeny na českém trhu.

Klepněte pro větší obrázek

Japonský Nikkei v březnu vyletěl vzhůru

Zhodnocení vývoje na zahraničních akciových trzích. Na světových trzích převládá pozitivní nálada, která je udržována dobrými makro i mikroekonomickými výsledky. Nejvýrazněji se vyvíjely trhy v Japonsku, k oživení došlo i v USA a Německu.

Klepněte pro větší obrázek

Stavební spoření + Hypotéky

V prosincových Osobních financích jsme velmi podrobně psali o možnostech investování do stavebního spoření. Dozvěděli jste se, za jakých podmínek je stavební spoření nejvýhodnější a kolik se vyplatí ukládat. Nyní se zevrubně podíváme na možnosti úvěrů.

V dalším článku této sekce vám ukážeme, jakými způsoby lze čerpat hypoteční úvěr. Existuje řada specifických situací a k nim se vztahujících podmínek, které například umožňují, abyste úvěr na nemovitost čerpali ještě předtím, než se stanete jejím faktickým vlastníkem.

Klepněte pro větší obrázek

Jak se vyznat v DPH

Chcete vědět, jakými principy se řídí určení sazby daně z přidané hodnoty, daňová přiznání a odvody státu nebo vrácení daně prostřednictvím daňového odpočtu? Kdy je lepší být plátce DPH a kdy ne? A proč vlastně DPH platíme?

Klepněte pro větší obrázek


20 tipů, jak levně koupit automobil

Před pořízením nového vozu je nutné pečlivě zvažovat všechny kroky, protože ceny vozů se pohybují do cca dvou set tisíc korun výše. Hodnota automobilu přitom klesá v okamžiku odjezdu z autosalonu v podstatě o třetinu – špatné rozhodnutí tak bolí dvojnásob.

Klepněte pro větší obrázek

Jak se tuneluje a perou špinavé peníze

S pojmy jako je tunelování, praní špinavých peněz nebo podvody s lehkými topnými oleji zná každý. Málokdo ale ví, co se za nimi ve skutečnosti skrývá. Překvapivě jsou to občas poměrně jednoduché právní úkony...

Klepněte pro větší obrázek

Peruánské cestování, Vizovické vrchy a soutěž o luxusní hotelový víkend

V Peru se můžete procházet koloniálními městy španělských dobyvatelů nebo podrobit zkoumání ztracené město Machu Picchu či záhadné obrazce Nazcy. S dostatkem peněz a našimi radami na cestu je to vše blíž, než si myslíte.

V rubrice cestování se dále věnujeme oblasti Hostýnských a Vizovických vrchů, která nabízí romantiku a pohodu řídce osídleného kraje s rozsáhlými lesy. Stejně tak tady ale najdete široké možnosti kulturního vyžití. Když budete mít chuť, můžete si i zasoutěžit o pobytový víkend v této oblasti. Prověříte své znalosti o historii Hostýna? 

Klepněte pro větší obrázek

First minutes: kdo dřív přijde...

Při tvrdém boji o zákazníka nabízejí české cestovní kanceláře množství někdy i poměrně kuriozních slev. Stále větší popularitu si získávají tzv. first minute, tedy slevy při včasném objednání zájezdu.

Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázekKnihovnička Osobních financí: Platební karty

Malý kus plastiku je běžnou součástí našeho života. Peníze potřebujeme téměř denně a platební karta je velmi vstřícným pomocníkem, který nám je zprostředkuje. V knihovničce najdete velmi podrobné přehledy kreditních, úvěrových a charge karet, stejně jako affinity a co-branded karet. Poradíme, jak karty používat a co dělat v případě jejich ztráty.

Dozvíte se:

  • K čemu slouží kreditní karty
  • Jaká specifika mají úvěrové karty
  • Jakých výhod využívají majitelé charge karet
  • Jaký je rozdíl mezi debetní a kreditní kartou
  • Co dělat, když ztratíte kartu v zahraničí 
  • Proč se vyplatí používat co-branded a affinity karty 
  • Jak vrátit zboží, které jste zaplatili kartou

Osobní finance 4/06 vychází v pondělí 3. dubna 2006. K dostání u všech dobrých prodejců tisku. Knihovnička je určena pouze pro předplatitele.

Další článek


 

celkem 8 komentářů

Nejnovější komentáře

Re: Změny
Petr Broža, Petr Broža
2. 4. 2006, 09:14
Změny
VlK
2. 4. 2006, 08:35
Změny
VlK
2. 4. 2006, 08:35
Re: K ničemu, když OS ....
pavlík
1. 4. 2006, 18:47
Re: K ničemu, když OS nejdou ....
Lap.
1. 4. 2006, 18:05

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená