FinExpert.e15.cz

Nové hypotéky GE Money: nižší sazby, méně papírování

Klepněte pro větší obrázekGE Money Bank od včerejška snížila úrokové sazby u hypoték s tříletou a pětiletou fixací. Sazba hypotéky Premium s tříletou fixací poklesla o 0,1 procentního bodu na 3,99 % p.a., sazba hypotéky Premium s pětiletou fixací poklesla o 0,3 procentního bodu na 4,29 % p.a. Výši sazeb banka garantuje pro všechny klienty, nenabízí sazby typu „od“. GE Money Bank se snížením sazeb přidala k dalším bankám, které v posledních dnech oznámily podobný krok. Jsou to: ČSOB, Raiffeisenbank, Wüstenrot hypoteční banka, Česká spořitelna, Hypoteční banka, Komerční banka a Živnostenská banka.

Úrokové sazby u hypotečních úvěrů GE Money Bank platné od 7. února 2005:
Klepněte pro větší obrázek

*Garantovaná sazba pro produkt Premium (ostatní sazby jsou garantovány podle typu produktu, výše úvěru a fixní periody, zdroj: GE Money Bank

GE Capital Bank umožňuje zafixovat si úrokové sazby na jeden rok, tři roky a pět let (kromě jednolete fixace u produktu Optimum). Hypotéka Premium je určena pro klienty, kteří mají zájem o střední a větší hypotéky. Tuto hypotéku získají klienti zdarma, tzn. bez poplatku za uzavření a přitom s garantovanými sazbami.

U hypoték Optimum klienti neplatí za zpracování úvěru, ani  za vedení úvěrového účtu. Veškeré náklady na tuto hypotéku jsou daňově odpočitatelné. V úrokové sazbě Optimum je zahrnuto zvolené životní pojištění. Klient si může zvolit mezi dvěma základními typy pojištění, která kryjí následující rizika, jsou to životní pojištění pro případ pracovní neschopnosti, plné invalidity a úmrtí nebo životní pojištění pro případ pracovní neschopnosti, plné invalidity, a úmrtí včetně pojištění při ztrátě zaměstnání.

GE Money Bank zároveň zjednodušila průběh sjednávání hypotečního úvěru. Vedle zjednodušení žádosti a smlouvy o úvěru, nyní požaduje o pětinu méně dokladů než dříve. Důležitou změnou je snížení počtu požadovaných dokumentů o 20 %. GE Money Bank tak po klientovi nepožaduje např. výpis z katastru nemovitostí pro schválení úvěru a k potvrzení adresy a ověření výše příjmu stačí jeden výpis z účtu. Samotnou smlouvu banka zkrátila o 60 %.

Doba splácení úvěru se nově řídí věkem nejmladšího samostatně výdělečného účastníka hypotečního úvěru, což pomůže prodloužit dobu splatnosti hypotéky a snížit měsíční zatížení splátkou. Tím banka řeší problém mladých klientů, kteří nemají dostatečné příjmy k pořízení bydlení a u nichž do úvěrové smlouvy vstupují rodiče. Vzhledem k věku rodičů bývala doba splatnosti úvěru omezena a tím nemohla být měsíční splátka úvěru nižší.

Další novinkou je, že při čerpání úvěru na běžný účet, např. u výstavby svépomocí, může klient u celých 30 % částky doložit její použití čestným prohlášením. GE Money Bank si na místě stavby sama ověří, zda byly peníze prostavěny.

Zdroj: GE Money Bank

Další informace o hypotékách

 

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená