FinExpert.e15.cz

Nová struktura Skupiny KBC ve střední Evropě

Skupina KBC koncem loňského roku ohlásila, že od letošního 1. května zavádí novou organizační strukturu, která daleko více než dosud zdůrazňuje její mezinárodní rozměr a usnadňuje implementaci obchodních iniciativ a synergií napříč zeměmi, v nichž působí. Během několika posledních let se KBC rozvinula z převážně belgické banky v mezinárodní  společnost s mnoha různými distribučními kanály. K růstu jejích obchodních aktivit přitom nepochybnou měrou přispěly operace ve střední a východní Evropě.

Nová struktura Skupiny KBC od 1. května 2006

Nejvýznamnějšími parametry nového skupinového uspořádání KBC se stává:

  • vydělení banko-pojišťovacích operací v Belgii do samostatné divize, která působí vedle operací v zemích Střední Evropy (t.j. na stejné úrovni);
  • integrace retailového bankovnictví, sítě privátních bank a pojišťovnictví pod jedno manažerské řízení jak v Belgii (“Belgická divize”), tak ve střední Evropě (“Středoevropská divize”); a také stejná integrace v každé zemi střední Evropy, kde KBC působí
  • vytvoření ústředí Skupiny v Bruselu, jehož úkolem je podpora projektů napříč Skupinou a manažerské intervence;
  • vytvoření produktových továren a útvarů sdílených služeb obsluhujících celou Skupinu s cílem optimalizovat efektivitu operací. Informační technologie, Asset Management, Trade Finance, Leasing a Platební operace začínají fungovat jako takové Skupinou sdílené jednotky od 1. května.

Nový “Manažer“ a jeho „Řídící Tým“ v každé zemi střední Evropy

Committee Central Europe“), který povede Jan Vanhevel. Ve výboru zasednou manažeři Řídících Týmů z jednotlivých zemí („Country Managers“) zodpovídající za operace na jednotlivých národních trzích.
Na národním trhu povede každý Manažer („Country Manager“) svůj Řídící Tým („Country Team“). Ten bude stát nad všemi firmami a společnostmi skupiny KBC působícími v dané zemi v bankovnictví a pojišťovnictví a bude je společně řídit.

Manažerem Řídícího Týmu pro Českou republiku byl jmenován Pavel Kavánek (zůstává generálním ředitelem ČSOB banky), zástupcem manažera Řídícího Týmu pak Jeroen van Leeuwen (zůstává generálním ředitelem ČSOB Pojišťovny). Jejich společným úkolem bude zavést nový model „řízení po jednotlivých zemích“ a rozvíjet koncept bankopojištění. Další členy Řídícího Týmu pro ČR a jejich odpovědnosti vyjadřuje následující zjednodušené organizační schéma.

Nová struktura řízení Skupiny KBC s sebou nepřináší změnu právní identity, tj. banka i pojišťovna v ČR zůstávají nadále samostatnými právními subjekty.

KBC začala rovněž zkoumat způsob, jak vyčlenit operace ČSOB ve Slovenské republice do právně samostatné entity. Než dojde k definitivnímu rozhodnutí, povede slovenské operace ČSOB od 1. července 2006 Řídící Tým pro Slovensko („Country Team Slovakia“) v čele s Danielem Kolárem.

Dále řídící tým pro Slovensko budou tvořit:

  • Nik Vincke (zástupce; pojišťovací produkty)
  • Lbor Bosak (bankovní a investiční produkty)
  • Rastislav Murgas (finanční ředitel, lidské zdroje a služby)
  • Nominace bude teprve určena na pozici (distribuce)
  • Lubos Ondrejko (korporátním bankovnictví)

Nová organizace zajistí Skupině KBC budoucí růst

Exekutivní výbor Skupiny KBC je přesvědčen, že nová organizace se Středoevropskou divizí postavenou na roveň Belgické divizi a pověření nových manažerů a členů řídících týmů v jednotlivých zemích dovolí Skupině KBC lépe stavět na existujících obchodních příležitostech v každé ze zemí, kde KBC operuje. „Změna řízení Skupiny KBC dává novou dimenzi našemu záměru vytvořit v ČSOB vysoce výkonnou firemní kulturu. Umožní nám naplno zavést bankopojišťovací model, úspěšný v Belgii, také v zemích Střední Evropě. V ČR máme již v tomto směru velmi dobré zkušenosti“, komentoval změnu Pavel Kavánek, manažer Řídícího Týmu pro Českou republiku.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená