FinExpert.e15.cz

Nová sekce pro zodpovědné řidiče na stránkách direct pojišťovny

Praha, 26. května 2011

V rámci dlouhodobé podpory zodpovědného chování řidičů na českých silnicích rozšířila Direct Pojišťovna své internetové stránky o novou záložku Zodpovědný řidič. Motoristé zde najdou užitečné a praktické rady, zásady bezpečné jízdy v podobě desatera, statistiky nehodovosti a odkazy na další instituce, které se tématem zodpovědného řízení zabývají. Své chování na silnici si mohou uživatelé hned otestovat v aplikaci „Prasometr“ a zároveň zjistit, jakou odměnu pro ohleduplné řidiče jezdící bez nehod Direct Pojišťovna aktuálně nabízí.

„Viníky dopravních nehod jsou z 90 % řidiči a jejich nezodpovědnost. Přitom riziko vzniku dopravní nehody se může výrazně snížit dodržováním obecně platných předpisů a několika základních pravidel chování,“ říká Kateřina Krásová, tisková mluvčí Direct Pojišťovny, a vysvětluje: „Podpora bezpečnosti silničního provozu a zodpovědného řízení je jednou z priorit Direct Pojišťovny. Proto řidičům na našich stránkách přinášíme užitečné informace a tipy, včetně desatera pro zodpovědné řidiče.“

Obsah sekce Zodpovědný řidič na stránkách DIRECT Pojišťovny:

Desatero zodpovědného řidiče

V této části najdou uživatelé řidičské desatero bezpečné jízdy, které shrnuje poznatky odborníků na bezpečnost silničního provozu. Dodržováním základních zásad lze výrazně snížit riziko vzniku dopravní nehody.

Piráti mezi námi

Pod tímto odkazem se řidiči mohou seznámit s aktuálními statistikami týkajícími se dopravních nehod a škod na tuzemských silnicích.

Odměny pro řidiče

V této záložce najdou řidiči informace o aktuální odměně Direct Pojišťovny pro zodpovědné řidiče. Současný bonus v podobě pojištění čelního skla zdarma získají ti, kteří nezavinili v posledním roce nehodu a uzavřou si pojištění u Direct Pojišťovny do 30. června 2011.

Užitečné odkazy

Zde najdou motoristé, kteří se chtějí dozvědět více o zodpovědném řízení, profily institucí, které se dlouhodobě věnují problematice bezpečnosti silničního provozu, a odkazy na jejich internetové stránky.

Ověřte si, jak sami řídíte

Své chování na silnici si může každý řidič otestovat v aplikaci „Prasometr“. Prostřednictvím deseti otázek má uživatel jedinečnou možnost během krátké chvíle zjistit, jak na tom ve skutečnosti jako řidič je: jestli jezdí jako Král silnic, Profesionál nebo Bukanýr či v nejhorším případě Postrach vepřína.

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená