FinExpert.e15.cz

Nokia na burze výrazně ztrácela

V průběhu uplynulého týdne převládal na akciovém trhu smíšený sentiment. V pondělí sice horší hospodářské výsledky americké banky Wachovia poslaly do červených čísel i středoevropské burzy, ale závěr týdne byl již pozitivní. Nic na tom nezměnila ani větší než očekávaná ztráta Citigroup. Trhy vykazují vyšší odolnost vůči negativním zprávám týkající se hypoteční krize, ale vyhráno rozhodně ještě není.

Nejvíce posílily akcie Erste Bank, růstový trend pokračoval i v případě, kdy na zahraničních trzích převládal negativní sentiment k finančnímu sektoru, což se projevilo zejména v pondělí v souvislosti s výše zmíněnou ztrátou banky Wachovia.

Erste posiluje po oznámení o prodeji pojišťovacích aktiv banky do rukou VIG za 1,445 mld. EUR (4,5 EUR na akcii). Aktuálně se titul obchoduje za 1 089 Kč.

Naopak největší ztrátu vykázaly akcie Nokia, které se obchodují v českých korunách na trhu RM-SYSTÉM. Akcie tohoto finského výrobce mobilních telefonů na začátku týdne mírně rostly, ale po oznámení čtvrtletních hospodářských výsledků propadly o více než 11 % při poměrně velkých objemech obchodů. Propad se zastavil až na úrovni 460 Kč za akcii, kde zajímavá cena přilákala kupce, a páteční mírný růst pomohl titulu na hranici 472 Kč.

Oznámený čistý zisk na akcii za první čtvrtletí byl pouze 0,32 EUR (8 Kč), když očekávání analytiků bylo 0,35 EUR (8,8 Kč). Zároveň společnost uvedla, že očekává růst segmentu mobilních telefonů pouze o 10 %.

Zajímavým je v poslední době pokles kurzu Telefónicy O2. Na titulu působí silný zahraniční prodejce a při současných nízkých objemech obchodů to stačí k tak výraznému poklesu kurzu. Společnost oznámila, že zaplatí konkurenční firmě T-Mobile dlužnou částku 2 mld. Kč (6,2 Kč na akcii). Kvůli sporu soud uvalil exekuci na majetek společnosti a mimo jiné bránil dokončení prodeje nemovitostí, který v současné době TO2 projednává.

V pondělí se investoři mohou těšit na oznámení výsledků hospodaření za první čtvrtletí této společnosti, a také na valnou hromadu. Ta pravděpodobně schválí navrženou dividendu 50 Kč s rozhodným datem 17. září 2008.

V tomto týdnu bude rovněž valná hromada České spořitelny (810 Kč za akcii na trhu RM-S), která pravděpodobně schválí tradiční dividendu 30 Kč. Valnou hromadu bude mít také společnost AAA Auto a tržby za první čtvrtletí oznámí Zentiva.

Pondělí je rozhodným dnem pro účast na valné hromadě Philip Morris a s největší pravděpodobností i rozhodným dnem pro výplatu dividendy za uplynulý rok.

Zdroj: RM-Systém

 

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená