FinExpert.e15.cz

NÖ Landesbank-Hypothekenbank otevírá v Praze reprezentaci

Na český finanční trh vstupuje rakouská banka NÖ Landesbank-Hypothekenbank (NÖ HYPO-BANK), která zde otevírá svoji reprezentaci. NÖ HYPO-BANK je v Rakousku univerzální bankou, na českém trhu se bude specializovat na financování investic ve veřejném sektoru. V krátké době tak otevírá svou další reprezentaci v zahraničí a plní tak strategii banky, kterou je podpora modernizace a obnovy veřejného sektoru v nových členských zemích Evropské unie. Vlastníkem 59 % akcií této banky je země Niederösterreich (Dolní Rakousko) a zbývajících 41 % je v majetku koncernu ÖVAG.

„V Rakousku máme velké zkušenosti s financováním výstavby například nemocnic, domů pro seniory, škol nebo průmyslových parků. Podílíme se rovněž na projektech Evropské unie a intenzivně spolupracujeme s Evropskou investiční bankou. Tyto zkušenosti jsou základem pro naše chystané aktivity zde“, říká ke strategii banky v České republice KommR Ing. Mag. Werner Schmitzer, generální ředitel NÖ HYPO-BANK. „Chceme rovněž využít poměrně úzkého propojení ekonomik Rakouska a České republiky,“ dodává.

V srpnu letošního roku otevřela NÖ HYPO-BANK svoji reprezentaci v Budapešti, nyní otevírá reprezentaci v Praze  a brzy bude pokračovat rozšířením svých aktivit na Slovensku. „Chceme v České republice využít dlouholetých zkušeností s financováním veřejných potřeb, jako například komunální sféry, rozvoje zdravotnictví, ekologických projektů nebo dopravní a zásobovací infrastruktury (teplovodní, vodní a odpadní hospodářství),“ přibližuje specializaci banky Ing. David Pokorný, vedoucí reprezentace NÖ HYPO-BANK v České republice.

NÖ HYPO-BANK se v České republice podílí na financování Terminálu Sever 2, Letiště Praha. K dalšímu rozvoji Letiště Praha poskytla Evropská investiční banka půjčku v celkové výši 9 mld. Kč s termínem čerpání do konce roku 2009. K slavnostnímu podpisu smlouvy v přítomnosti českého ministra dopravy došlo 7. listopadu 2003 v Praze. Zajištěna je tato půjčka bankovní garancí mezinárodních komerčních bank. Pod vedením ABN AMRO, BA-CA a HSBC se na ní podílí NÖ HYPO-BANK a další tuzemští a zahraniční aranžéři, respektive co-aranžéři.

Univerzální banka NÖ HYPO BANK byla založena již v roce 1889 a od roku 1992 je její centrála v St. Pölten, hlavním městě země Dolní Rakousko. Koncernová bilanční suma dosáhla k 31.12. 2004 výše zhruba 5,559 mld. EUR a průměrně pracuje v celém koncernu 377 zaměstnanců. Renomovaná ratingová agentura Standard & Poor´s ocenila banku NÖ HYPO BANK investičním ratingem AA+, který značí velmi dobré finanční zdraví banky.

Skupina Österreichische Volksbanken-AG (ÖVAG) v současnosti kontroluje 41 % akcií banky NÖ HYPO-BANK. ÖVAG je komerční a retailovou bankou s mezinárodním působením a se silným zastoupením v zemích střední a východní Evropy. Österreichische Volksbanken AG je jednou z nejdůležitějších rakouských institucí, poskytujících bankovní služby korporátním klientům.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená