FinExpert.e15.cz

Nízkonákladový broker DEGIRO přináší další slevu akcií

Praaha, 4. září 2014

Počet registrovaných klientů tohoto on-line brokera hned v první den zpřístupnění platformy českým investorům pětinásobně převýšil původní očekávání. Podobným tempem se vyvíjel celý první týden působení u nás. DEGIRO je tak na dobré cestě stát se profitabilním již během letošního roku. K dosažení ziskovosti společnost potřebuje jeden až dva tisíce zákazníků. 

Mezi současnými klienty jsou jak firmy a zkušení tradeři, tak i drobní investoři a úplní začátečníci. Holandský broker si získává klienty zejména svými nízkými poplatky, které ve srovnání s ostatními brokery v České republice nemají konkurenci. Poplatky u DEGIRO jsou v průměru o 75 % nižší než u ostatních českých brokerů.

„Zájem českých klientů o naše služby předčil naše očekávání a je pro nás velmi příjemným překvapením,“ hodnotí první týdny na českém trhu zakladatel společnosti a jeden z ředitelů Gijs Nagel. „Pokud bude růst klientů pokračovat tímto tempem, do konce roku dosáhneme počtu klientů, který jsme plánovali mít na konci roku 2015,“ dodává.

Společnost DEGIRO je nizozemský online broker, který letos na jaře začal s expanzí po celé Evropě. Současná holandská dvojka ve zprostředkování investičních služeb začala poskytovat své služby v dubnu v Belgii a v červnu ve Francii. Česká republika se tak stala třetí zemí plánované celoevropské expanze. Minulý týden tento broker vstoupil na trh v sousedním Rakousku a tuto středu započal své působení v Polsku.

V souvislosti s tímto rozšířením vyhlašuje pro české klienty 50% slevu na obchodování v Polsku. Poplatek za obchodování všech polských akcií tedy bude 5 euro a 15 bps (setin procentního bodu). Polský trh je přitom po Americe a Německu u českých klientů nejoblíbenější. Nabídka není časově omezená.

„Máme mnoho pozitivních reakcí od našich klientů. Je vidět, že Češi přijali naši filosofii, tedy nejnižší cenu na trhu spolu s vysokou mírou zabezpečení investic klientů. Veškerá jejich aktiva jsou držena odděleně od DEGIRO , takže jim nehrozí žádné riziko v případě úpadku naší společnosti“ zmiňuje Gijs Nagel největší rozdíly DEGIRO v porovnání se zavedenými brokery v Čechách.

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená