Nezaměstnanost se snížila ve 23 zemích Evropské unie. Naopak podle Eurostatu vzrostla v Rakousku, Francii, a Finsku. Česko má aktuálně druhou nejnižší nezaměstnanost v Evropské unii. Stejně jako my je na tom Malta. Trumfli nás jenom Němci (míra nezaměstnanosti 4, 7 %). V červenci letošního roku byla nezaměstnanost u Čechů ve věku 15 až 64 let u hranice 5, 2 procent. Meziročně poklesla o 0,8 procenta. V naší republice ve 2. čtvrtletí tohoto roku překročila zaměstnanost 70 %.
Český statistický úřad hlásí, že nezaměstnanost klesá jak u mužů, tak u žen. U žen více. Vysoká míra nezaměstnanosti je v České republice u lidí, kteří dosáhli pouze základního vzdělání (21, 9 %). Z celkového počtu lidí hledajících zaměstnání je 46, 7 % těch, kteří jsou nezaměstnaní déle než rok.
Jedním z rozhodujících faktorů při koupi nemovitosti je její cena.
Míra nezaměstnanosti v Evropě klesla i u mladých lidí. V červenci tohoto roku bylo 4, 6 milionu nezaměstnaných mladých do 25 let. U nás bylo podle informací Eurostatu v červenci roku 2015 bez práce 13, 4 procenta mladých lidí.
Míra nezaměstnanosti bude klesat i nadále
Nejhůře je na tom se zaměstnaností pochopitelně Řecko. Podle údajů Eurostatu z května, je zde nezaměstnaný každý čtvrtý občan. Co se týče věkové kategorie do 25 let, je míra nezaměstnanosti v Řecku až na 51, 8 procentech. Ne moc dobře je na tom také Španělsko (22,2 % celkové populace).
Nezaměstnanost by podle odborníků měla dále klesat, a to ke 4 procentům. Mezi „přirozeně nezaměstnané“ se řadí i lidé, kteří v jednom zaměstnání končí a chystají se nastoupit na nové místo. Tedy jsou nezaměstnaní jen po krátkou dobu. Více se na míře nezaměstnanosti ale podílí lidé, kteří hledají práci déle, protože jsou vyučeni v jiných oborech, než ve kterých úřad práce nabízí volné pozice a pochopitelně nemají potřebnou kvalifikaci.