FinExpert.e15.cz

Networking: minutové rande naslepo

Pokud jsme v této síti zapojeni, získáváme výhody oproti konkurenci.
Networking: minutové rande naslepo

Pokud toto anglické slovo přeložíme doslovně, vznikne nám z toho něco jako tvorba sítě. V pracovním světě jde spíše o budování vztahů, a to především obchodních. Poznáváte různé lidi, kteří se pohybují ve stejném profesním světě jako vy a mohli by se stát vašimi zákazníky, nebo obráceně vy byste se mohli stát jejich zákazníky. Přes tyto nové lidi můžete získat různá doporučení. 

Pokud jsme v této síti zapojeni, získáváme nemalé výhody oproti naší konkurenci. U networkingu jde totiž o kvalitní osobní vazby, které firmy navzájem sdílejí a využívají obchodní informace, kontakty, atd. Z toho plyne, že největší přínos networkingu je postaven na sdílení. Pokud do chodu svého podnikání zapojíte networking, máte reálnou šanci rozšířit si zdroje, na kterých je podnikání postaveno (know – how, čas, kontakty a informace, finance).

Networkingová setkání

Pořádáním těchto setkání se zabývá spousta agentur a lidí. Většinou jde o setkání lidí ze stejného nebo podobného okruhu. Ať už jsou si lidé blízcí zaměřením, prací či koníčky. Jak to probíhá? Když se lidé sejdou, začnou se jednotliví zástupci společností představovat ostatním. Většinou z očí do očí. Je to vhodnější než prezentace před celou skupinou. Všichni si tak navzájem získávají konexe.

Homeoffice a homeworking: výhody a nevýhody

Homeoffice a homeworking: výhody a nevýhody

Homeworking není vhodný pro ty z nás, kteří trpí prokrastinací.

Někdy možnost spolupráce vyplyne okamžitě, jindy až s postupem času, je možné i to, že zjistíte, že spolupracovat vůbec nechcete. Pokud jste leaderem nějaké společnosti, musíte ji kvalitně představit a reprezentovat. To je první krok úspěchu. Dále zmiňte, jaké má vaše společnost možnosti, kvality a potřeby. Rozdejte na sebe kontakty.

Až si vyberete zástupce společností, které vás nejvíce zaujaly, může se vaše debata rozvíjet dál. Nic není časově omezeno. Nebuďte nervózní. Uvědomte si, že všichni přicházíte se stejným cílem a myšlenkami.

Výhody networkingu

Setkání na networkingu by samozřejmě mělo mít za „následek“ to, že se váš byznys bude dobře rozvíjet, obohatí se. Náklady na networking jsou minimální. Jde jenom o to, že tomu musíte věnovat dostatek času. Na networkingu se dají pořídit dlouhodobá pracovní přátelství, která vám mohou usnadnit podnikání. Společnost, se kterou navážete partnerství, totiž bude vaše služby, výrobky, atd. doporučovat dál a vy tak získáte další potenciální zákazníky či odběratele.

Minutový Networking

Jde v podstatě o minutové rande naslepo. Během jednoho setkání (pár minut)se seznámíte klidně i s dvacítkou lidí a můžete si vybírat. Vaše představení bude trvat 15-20 vteřin. Pokud chcete být dobře připraveni, zkuste si svůj monolog doma se stopkami v ruce. Po tomto bleskovém představení dochází k neřízenému networkingu, kdy můžete debatovat s lidmi, kteří vás nejvíce zaujali a máte pocit, že by pro váš byznys mohli být prospěšní.

Výhodou minutového networkingu je, že během pár minut se seznámíte s řadou lidí. Minutový networking je určen především pro majitele firem a začínající podnikatele, jejichž cílem je poznat další podnikatele se stejnými záměry. V žádném případě by nemělo jít o nástroj prodeje produktů či služeb. 

Business for Breakfast

Cílem je vytvořit si bezpečné prostředí, myšleno bez konkurence, kde byste prostřednictvím sdílení získávali potřebné doporučení, informace, kontakty, atd. Jde v podstatě o privátní podnikatelské kluby pro malé a střední podnikatele. BforB je příležitost pro každého podnikatele, majitele firmy, profesionála vybudovat si nový obchodní kanál, prostřednictvím kterého může rozvíjet svoji firmu způsobem, který právě potřebuje, získávat nové kontakty a doporučení pro svoji firmu a napojit se do bohatého zdroje informací a zkušeností z jiných oborů.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená