FinExpert.e15.cz

Nepřeplácejte povinné ručení

Při sjednávání povinného ručení máte několik možností, jak jej uzavřít. Nejlevněji a nejrychleji máte možnost si ho sjednat prostřednictvím internetu.
Nepřeplácejte povinné ručení

Jedná se o nejpohodlnější formu a často máte jednoduchou příležitost srovnání a ihned víte, kolik a jakým způsobem budete dané povinné ručení hradit.

Vždy je důležité brát v úvahu aspekty jako limity plnění, samozřejmě cenu pojištění a případnou spoluúčast při pojistném plnění. Důležité je porovnat i doplňková pojištění, kde se nejčastěji uplatňují pojištění skla, úrazu, zavazadel či asistence. Porovnání povinných ručení vám jednoduše pomůže v orientaci této problematiky a krok za krokem vás provede jednoduchou cestou, jak celý proces uzavření povinného ručení provést.

Povinné ručení online

V praxi tak pomocí internetu sjednáte povinné ručení během pár minut a zelenou kartu, což je jediný doklad pro dokazování platného povinného ručení, obdržíte často i elektronicky do několika hodin. Samozřejmě originální dokumenty a podmínky jsou vám následně do pár dnů poslány poštou.

Obvykle pojišťovny nabízí i osobní převzetí, avšak při sjednání on-line to většinou klienti nevyužívají, jelikož právě snadnost, pohodlnost a rychlost je při vyřizování on-line přes internet důležitá a ztrácet čas chozením na pobočku již není nezbytné.

Každá pojišťovna samozřejmě na svých stránkách poskytuje důležité informace o povinném ručení a jejich srovnání vám dá jasnou odpověď na vaše otázky. Navíc je dobré využít porovnání i při fungování stávajícího pojištění.Tím jednoduše zjistíte, jak si stojí vámi uzavřené pojištění na současném trhu, zda-li již není vaše sazba zastaralá, či vaše pojištění již nesplňuje aktuální nabídku na trhu. Pak není nic snazšího, než změnit pojišťovnu a uzavřít právě aktuální výhodnější pojištění třeba právě přes internet.

Jak ale změnit danou pojišťovnu?

Obvykle jsou všechny sazby pojišťoven pro povinné ručení všeobecně známy. Proto jednoduchým srovnáním máme okamžitě přehled, kde právě nám nabízejí nejlepší podmínky. Pak již nic nebrání tomu změnit pojišťovnu.

Důležité při přechodu mezi pojišťovnami je stihnout vše včas. Tedy ještě před vypršením povinného ručení u původní pojišťovny je třeba uzavřít pojištění u pojišťovny nové, aby na sebe navazovaly. Tím se vyhneme zbytečným pokutám a sankcím.

Ukončení stávající pojistky je možné několika způsoby

Nejčastěji jde o výpověď pojištění ke konci pojistnému období nebo dohodou se stávajícím pojistitelem. Prakticky se využívá pouze výpovědi. Na dohodu často pojišťovny nepřistoupí, jelikož jim není obvykle doručen adekvátní důvod, proč by na dohodu přistoupit měly.

Při výpovědi je třeba brát zřetel na minimální výpovědní dobu, která je stanovena na 6 týdnů, před výročním datem sjednání pojištění. Právě k tomu datu pak následně bude pojistka ukončena a můžete si uzavřít novou s výhodnějšími podmínkami.

Samozřejmě „staré" pojišťovně musíte vrátit zelenou kartu a doklad o pojištění. Ty pak automaticky obdržíte při sjednání pojistky u „nové" pojišťovny. Takže je vhodné sledovat sazby pojišťoven a při blížení se vašeho výročního data uzavření povinného ručení zkontrolovat aktuální nabídku pojišťoven a případně na to reagovat.

Samozřejmě, že je možné vypovědět smlouvu dříve a předběžně i dříve uzavřít pojistku s odloženou platností až od data, kdy vám současné pojištění bude ukončeno. Díky on-line porovnání na internetu, tak máte v ruce nástroj pro srovnání pojistek v reálném čase a okamžitě se můžete rozhodnout, zda pojišťovnu změnit či nikoliv. 

Článek byl převzat z www.usporim.cz

Další článek


 

celkem 4 komentáře

Nejnovější komentáře

Dobrý den , Jak jistě víte, blíží se období, kdy v...
Petr Dvořák
9. 4. 2011, 17:24
Nenaklikáte si nic, co vám pojišťovny oficiálně nezp...
pojištěnec
14. 12. 2010, 21:05
Na internetu si na www.ruceni-povinne.eu také naklik...
www.ruceni-povinne.eu
11. 12. 2010, 13:56
Už perex uvádí čtenáře v omyl. Nejrychleji sice na i...
pojištěnec
5. 12. 2010, 19:55

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená