FinExpert.e15.cz

Nenechte se napálit aneb časté triky u zájezdů Last minute

Nenechte se napálit aneb časté triky u zájezdů Last minute

Pokud při výběru dovolené rádi vybíráte z Last minute nabídek, měli byste mít přehled o nejčastějších chytácích, které by vás mohly nepříjemně zaskočit. Ve spolupráci s Neckermann CK jsme pro vás připravili praktický přehled triků, s nimiž se můžete setkat.

Konečná cena

Cena je klíčový aspekt při výběru last minute zájezdů. Než se pro koupi zájezdu rozhodnete, nabídku si řádně prostudujte. Jsou v zájezdu zahrnuté všechny náklady, jako je nutnost dálničních známek při cestování vlastní dopravou? Informujte se také na aktuální ceny paliva v daných zemích. Nezapomínejte si také k ceně přičíst odpovídající zdravotní pojištění a případné nutné očkování.

Poloha hotelu/umístění hotelu

Pečlivě se vyptejte na detaily umístění hotelu. Informace „hotel se nachází přímo u moře“ může znamenat, že sice leží přímo u moře, ale není u něj žádná pláž, pouze skalnatý útes. Pod popisem „s krásným panoramatickým výhledem“ se pravděpodobně skrývá ubytování umístěné vysoko na kopci. Je-li hotel v letovisku „s bohatými možnostmi zábavy“ nebo „s centrální polohou“, pak očekávejte rušnou oblast, kde to celou noc žije. Naopak „rychle se rozvíjející letovisko“ může být krycím názvem pro oblast s rozestavěnými hotely, kde je dosud nedostatečně vybudovaná infrastruktura.

Umístnění pokoje, výhled na moře

Pokud je pro vás důležitý výhled na západ slunce nad mořem přímo z pokoje, pak si ověřte, že vaše okno skutečně povede tím správným směrem. Informace „na straně k moři“ nezaručuje, že na azurové vlny zaručeně uvidíte. Mezi hotelem a mořem se mohou nacházet jiné budovy nebo stromy. „Boční výhled na moře“ neznamená, že se postavíte na balkón a uvidíte pláž jako na dlani. Často se kvůli idylickému pohledu na hladinu musíte z balkónu vyklonit. U výhledu do krajiny neočekávejte vždy jenom krásné louky a lesy. Krajinou se rozumí také třeba silnice nebo stavba.

Popis pokoje

„Účelně zařízené pokoje“ jsou zpravidla místnosti skromně vybavené. „Přátelsky zařízené pokoje“ disponují obvykle stejným vybavením jako účelně zařízené, ale v hezčích barvách.

Délka zájezdu

Dobře se informujte o reálné délce pobytu. Informace o počtu strávených dní může být zavádějící a může znamenat přílet před půlnocí a odlet po půlnoci, což na první pohled prodlouží pobyt o dva dny. První a poslední den však strávíte čekáním v recepci. Proto se raději orientujte podle počtu nocí. První a poslední den je zpravidla určený na dopravu, klienti mají nárok na pokoje až od 14:00 a poslední den musí pokoje do 12:00 opustit.

Doprava

Pečlivě prostudujte, co všechno zahrnuje cena za dopravu. Důležité je, zda je u letecké dopravy v ceně započítán i transfer z letiště a na letiště. Dobré je ujasnit si i délku letu – zda se jedná o přímé spojení nebo let s mezipřistáním, který nakonec trvá dvakrát déle. „Přímý let“ nemusí vždy znamenat, že letadlo letí rovnou z bodu A do bodu B. Může mít mezipřistání, při němž vy nemusíte z letadla vystoupit.

Tři rady na závěr

  1. 1) Nechte si předložit řádný certifikát o pojištění proti úpadku, čímž minimalizujete případné nepříjemné překvapení. Každá CK by tuto informaci měla mít také na internetu.
  2. 2) Pečlivě si prostudujte cestovní smlouvu a seznamte se s obchodními podmínkami.
  3. 3) Prověřte si reference CK, destinace a dispozice hotelu na internetových diskusních fórech.

Zdroj: Neckermann CK

Další článek


 

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená