FinExpert.e15.cz

Němečtí mobilní operátoři - srovnání předplacených služeb

Dozvíte se přehled předplacených tarifů německých operátorů, provedeme srovnání jejich služeb a výhodnosti a zjistíme rozdíly oproti našim operátorům.
Němečtí mobilní operátoři - srovnání předplacených služeb

V Německu existují čtyři mobilní operátoři:

1. T-Mobile Deutschland - se svými 27 milióny zákazníky si udržuje největší podíl na německém trhu.

2. Vodafone D2 - druhý největší s 26,1 milióny zákazníků soupeří navzájem s T-Mobile o prvenství v zemi. Německý Vodafone D2 spadá pod světovou jedničku mezi mobilními operátory, britský koncern Vodafone Group Plc., který má zastoupení v 28 zemích světa. Mezi poslední akvizice koncernu patří také český mobilní operátor Oskar.

3. E-Plus - této společnosti patří 13 procent německého trhu. Je vlastněná holandskou komunikační společností Royal KPN

4. O2 Germany - nejmenší z německých operátorů, kterému patří zbytek podílu, spadá pod British Telecom.

 

T-Mobile a Vodafone jsou kamarádi a mají rádi firmy

Ze služeb, které nabízejí, se strategie těchto velkých a menších společností různí zejména v tom, že Vodafone D2 a T-Mobile Deutschland se na německém trhu z velké části zaměřují na poskytování datových služeb a na firemní zákazníky a v oblasti hlasových služeb pro individuální zákazníky nabízejí standardní tarify, které se od sebe příliš neliší.
Například v oblasti předplacených karet nabízejí oba operátoři velmi podobné tarify. Některé z nich, například tarify CallYa-Special u Vodafonu a XtraOne u T-Mobilu jsou  téměř identické. Oba nabízejí stejné ceny v rozmezí od 0,09 Euro (2,70 Kč) za telefonování o víkendech na pevnou síť nebo na vybrané číslo až po 0,79 Euro (23,70 Kč) za telefonování ve špičce.

Vodafone dobijete všude

Zajímavostí u německého Vodafonu D2 je možnost dobíjení předplaceného CallYa-konta kartou zahraničního operátora společnosti Vodafone v sedmnácti převážně evropských zemích, ve kterých má Vodafone zastoupení. To znamená, že například zákazník německého Vodafonu si může v Maďarsku dobít své konto kartou maďarského Vodafonu. Dobité kredity pak může protelefonovat i v Německu. Dobití kartou zahraničního Vodafonu se však musí uskutečnit v zemi, ze které karta pochází a není nejlevnější. Stojí 2 Eura (60 Kč), které se při dobití odečtou z konta.

 

O2 Germany - jablko nepadá daleko od stromu, ale vychytávky ho odhodí dál

Podobnou strukturu tarifů předplacených služeb jako Vodafone D2 a T-Mobile Deutschland má i nejmenší z operátorů O2 Germany. Svými dvěma tarify Mobile Option a Classic Option nabízí ceny o dva až deset centů levnější než jsou předplacené tarify Vodafone a T-Mobile a snaží se tak zvýšit svůj podíl na trhu. V posledních letech se mu to i daří, protože získává nové zákazníky zejména z řad studentů. Classic Option navíc o víkendech nabízí ze všech operátorů nejlevnější volání na pevnou síť, a to za 0,07 Eura, což jsou jen 2,10 Kč. Kromě toho nabízí také Happy Hour pro odesílání SMS, tzn. od 18. do 20. hodiny každý den stojí odeslání SMS jen 0,09 Euro (2,70 Kč).
Dalším lákadlem společnosti O2 Germany je služba Easy Money, která se aktivuje automaticky všem zákazníkům předplacených služeb O2 Germany. Za každou plnou minutu telefonního rozhovoru, kterou zákazník přijímá od jiného zákazníka O2 Germany se přičítá na konto zákazníka, který hovor přijímá kredit v hodnotě 0,02 Euro (0,6 Kč).

 

E-Plus vám umožní volat dlouho

E-Plus je jediným německým operátorem, který nabízí úplně odlišné tarify předplacených služeb než konkurence. Společnost nedávno zjednodušila svou nabídku na dva jednoduché tarify a snaží se více orientovat na firemní zákazníky a datové služby.

  • Prvním tarifem je Free & Easy, který nabízí jednotnou cenu 0,40 Euro (12 Kč) do všech sítí v jakémkoliv čase za 1. a 2. minutu hovoru, ve 3. a dalších minutách hovoru přechází zákazník automaticky na výhodnější tarif 0,35 Euro (10,5 Kč).
  • Druhý tarif Free & Easy Plus se od prvního velmi neliší. Rozdíl je jen v tom, že ve 3. minutě hovoru přechází zákazník na zvýhodněný tarif 0,20 Euro (6 Kč). Odeslání SMS stojí v obou tarifech 0,20 Euro (6 Kč). Odlišnost E-Plus od konkurence v oblasti předplacených služeb se projevuje také v nabídce bezplatné hlasové schránky.

 

Němci mají jinou strukturu a časová pásma

Základní rozdíl ve službách, které poskytují němečtí a čeští operátoři v oblasti předplacených služeb je patrný právě ve struktuře tarifů. Všichni tři čeští operátoři se snaží zaujmout rozdílnými tarify. Oskar nabízí jen jeden tarif, tzv. FlexiSazbu, která se v dalším měsíci promění v levnější tarif, pokud zákazník v předešlém měsíci protelefonuje více než 700 Kč. T-Mobile ČR nabízí základní tarify čtyři, rozdělené podle toho, zda zákazník převážně telefonuje nebo odesílá SMS. Zajímavý je tarif Twist Home, se kterým může zákazník telefonovat velice levně do některých vybraných zemí. Eurotel nabízí tarify tři: Original Go pro delší volání v jakémkoliv čase. Cena tarifu se snižuje již po první provolané minutě. Dále je to Fun Go, který je určen pro ty, kteří rádi odesílají SMS a tarif Quatro Go, který nabízí docela výhodné ceny při telefonování o víkendech a ve všedních dnech po 16. hodině.

Dalším patrným rozdílem mezi nabídkou českých a německých operátorů je rozdělení některých německých tarifů předplacených služeb do tří časových pásem. Nabídka levného telefonování o víkendech jaká existuje v Německu v Čechách chybí. Srovnatelný by snad mohl být právě tarif Eurotelu Quatro Go, který nabízí telefonování o víkendech a ve všedních dnech od 16. do 7. hodiny ráno jen za 3 koruny. Při srovnání s německými tarify, které telefonování o víkendech na pevnou nebo vlastní síť nabízejí za 2,10 až 2,70 Kč se může české telefonování zdát stále ještě drahé.

Uvítali byste čtvrtého operátora v České republice? Má u nás otvřené dveře virtuální operátor? Máte zkušenosti s německými operátory? Uvítáme vaši diskuzi.

Další článek


 

Související články


celkem 8 komentářů

Nejnovější komentáře

4- operator
OSKAR
24. 6. 2005, 17:57
Re: kde koupit takovou předplacenku ....
Fido
23. 6. 2005, 17:15
jine zeme
joshik
23. 6. 2005, 16:15
GPRS
FLIP
23. 6. 2005, 15:22
Re: kde koupit takovou předplacenku ....
APiK
22. 6. 2005, 17:56

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená