FinExpert.e15.cz

Největším zajištěným fondem je ČSOB Krátkodobého růstu 1

Velmi dynamický trh zajištěných fondů má v České republice nového vládce. V upisovacím období, které skončilo 7. dubna 2006, dokázal na sebe strhnout dosud největší pozornost investorů zajištěný fond ČSOB Krátkodobého Růstu 1. Tento fond vykázal vůbec nejvyšší objem vložených prostředků ve výši 1,23 miliardy Kč. Stal se tak největším zajištěným fondem v České republice a pravděpodobně také ve střední a východní Evropě. Druhý ze zajištěných fondů, který minulý pátek skončil své upisovací období, ČSOB Světový Click+ 22, získal celkem 165 milionů Kč. V současnosti je možné až do konce dubna nakupovat zajištěný fond ČSOB Světový Strom EUR 1 a nově pak velmi atraktivní fondy ČSOB Evropského Nemovitostního Růstu 1 a ČSOB Reverzní Click 6.

Nové fondy, které mohou investoři upisovat od 10. dubna do 19. května 2006, nabízejí opět zajímavé možnosti efektivního zhodnocení volných prostředků. Novinkou na našem trhu je zajištěný fond ČSOB Evropského Nemovitostního Růstu 1. Oproti dosavadní nabídce fondů je vázán na evropský nemovitostní index EPRA, který obsahuje nejobchodovanější akcie společností podnikajících s nemovitostmi. „Ceny nemovitostí na trhu rostou a investice vázaná na nemovitostní index tak může být velmi zajímavou příležitostí ke zhodnocení prostředků. Chtěli jsme, aby o tuto možnost nezůstali ochuzení ani domácí investoři“, uvedl Jan Barta z ČSOB Asset Management. Druhý z fondů ČSOB Reverzní Click 6 navazuje na úspěchy předchozích reverzních clicků. Nabízí 100 % návratnost investice a možnost dosažení výnosu až 50 % při splatnosti fondu, která je na zajištěný fond poměrně krátká, tedy 3 roky a 1 měsíc. „Fondy s kratší dobou splatnosti jsou pro investory hodně přitažlivé, což dokazuje také obrovský úspěch ČSOB Krátkodobého růstu 1,“ dodal Barta.

ČSOB Světový Strom EUR 1,  ČSOB Evropského Nemovitostního Růstu 1 a ČSOB Reverzní Click 6 jsou součástí otevřeného fondu Fund Partners, SICAV. Fondy spravované finanční skupinou ČSOB/KBC byly založeny v Lucembursku a podléhají dozoru lucemburské Komise pro dozor nad finančním trhem. Činnost na území ČR se provádí na základě tzv. evropského pasu. V současné době ČSOB nabízí na všech svých pobočkách 150 různých fondů spravovaných v rámci skupiny KBC, která patří mezi největší evropské správce investičních fondů. Obhospodařuje majetek v celkové výši 1 630 miliard CZK.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená