FinExpert.e15.cz

Největší piráti silnic? Mladí řidiči v silných vozech

Praha 28. března 2011

Zodpovědným řidičům bez nehod Diretc Pojišťovna věnuje tři měsíce pojištění zdarma.

Typický tuzemský „pirát silnic“ je mladý muž do 24 let z Prahy, který řídí devět let starý, silný dieselový vůz. Podle statistik Direct Pojišťovny tito řidiči bourají nejčastěji. Naopak nejméně dopravních nehod způsobí řidiči ve věku od 45 do 65 let, kteří mají dlouholeté zkušenosti ze silničního provozu. Jezdit zodpovědně se vyplácí, Direct Pojišťovna všem řidičům, kteří jezdí rok bez nehod, věnuje tři měsíce pojištění dle výběru zdarma. Klienti, kteří si v březnu uzavřou pojištění u Direct Pojišťovny, si mohou si vybrat, zda využijí slevu na pojištění automobilu, motocyklu nebo domácnosti.

„Rozhodli jsme odměnit řidiče, kteří jezdí zodpovědně, a to nezávisle na jejich věku nebo zkušenostech. V březnu Diretc Pojišťovna věnuje všem novým klientům, kteří rok jezdí bez nehod, tři měsíce pojištění zdarma. Je na každém, aby si vybral, jestli zvolí pojištění vozu, motorky nebo domácnosti,“ říká Pavel Hašek, manažer likvidace pojistných událostí Diretc Pojišťovny. „Direct Pojišťovna je správnou volbou pro zodpovědné řidiče, protože dokáže ocenit jejich dobré chování na silnici,“ dodává Pavel Hašek.

Zodpovědný řidič versus pirát silnic

Zkušenosti s řízením vozidla mají zásadní vliv na chování účastníků silničního provozu. Ze statistik Direct Pojišťovny vyplývá, že nejzodpovědnější řidiči jsou ve věku 45 až 65 let z okolí Brna. Obvykle řídí zánovní vůz se slabším benzínovým motorem (do 1 600 ccm) značky Hyundai, Škoda nebo Ford. Naopak mladí řidiči, kteří vlastní oprávnění méně než šest let, bourají nejčastěji.

Řidiči v silných vozech jsou postrachem silnic

Další důležitý faktor, který ovlivňuje vznik a četnost dopravních nehod je objem motoru vozidla. Statistiky Direct Pojišťovny ukazují, že řidiči s vozy se silným motorem nad 2500 ccm způsobují dopravní nehody 1,5 krát častěji než řidiči v autech s motorem do 1000 ccm. Nejrizikovějšími řidiči jsou zpravidla ti, kteří řídí vozy značky Audi, BMW, Mazda, Mercedes nebo Volkswagen. Nejméně bourají řidiči v autech od výrobců Chevrolet, Smart, Fiat, Dacia a Hyundai.

Direct Pojišťovna je pro zodpovědné řidiče

Direct Pojišťovna odměňuje zodpovědné řidiče, kteří se na silnicích chovají ohleduplně a jezdí bez nehod. Klienti, kteří v průběhu roku nezpůsobili žádnou dopravní nehodu a v březnu si uzavřou pojištění u Direct Pojišťovny, získají bonus v podobě tří měsíců pojištění auta, motorky nebo domácnosti zdarma. Zodpovědní řidiči tak mohou u Direct Pojišťovny každý rok ušetřit až několik tisíc korun.

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená