FinExpert.e15.cz

Nejúspěšnější fondy investují do rozvíjejících se trhů v Indii, Brazílii a Číně

V žebříčku nejúspešnejších fondů ABN AMRO za rok 2007 se na prvních místech umístily fondy zaměřené na rozvíjející se trhy. Ten uveřejnila nezávislá investiční společnost ATLANTIK Asset Management, která je v České republice exkluzivním partnerem společnosti ABN AMRO Asset Management S.A.

Nejúspěšnějšími fondy se v roce 2007 staly ABN AMRO India Equity Fund a ABN AMRO Brazil Equity Fund s ročními výnosy přes 60 %. Necelých 60 % dosáhl fond ABN AMRO China Equity Fung. "V prvním pololetí se dařilo víceméně všem akciovým fondům napříč všemi trhy. Nejlepšího výsledku ale dosáhly fondy zaměřující se na rozvíjející se trhy. Ty si právě v první polovině roku vytvořily dostatečný objem výnosu a rozkolísanost akciových trhů tak v závěru roku jen nepatrně snížila již tak skvělou výkonnost", říká Vratislav Svoboda, předseda představenstva investiční společnosti ATLANTIK Asset Management.

Rozkolísanost akciových trhů a předražené čínské akcie byly také důvodem snížení výnosu u fondu ABN AMRO China Equity Fund. Ten si po většinu roku udržoval nejrychlejší tempo a jeho meziroční výnosnost se v průběhu roku přehoupla dokonce i přes 140 %. Velkou část roku tak aspiroval na vůbec nejúspěšnější fond ABM AMRO a tak jeho konečné umístění může být pro řadu
investorů určitě překvapením.

Velmi dobré výsledky zaznamenaly i sektorové fondy ABN AMRO Materials Fund a ABN AMRO Energy Fund, které profitovaly především z rostoucích cen komodit a fondy ABN AMRO Utilities a ABN AMRO Consumer Goods, které si udržely své výnosy díky svému defenzivnímu zaměření a nízké kolísavosti.

Právě následky letní hypoteční krize pocítila ve svých portfoliích většina investorů, zvláště těch s krátkou investiční historií. "Díky problémům s nebonitními hypotékami, které infikovaly globální finanční trhy poklesla dokonce i aktiva považována za relativně bezpečná, tzv. fondy peněžního
trhu", říká Vratislav Svoboda.

Kvalitu a úspěch samotných fondů ocenili nedávno odborníci na Slovensku v souteži Zlatá minca 2007. Z ní si společnost ATLANTIK AM odnesla řadu ocenění právě díky široké nabídce úspěšných produktů ABN AMRO.

Další článek


 

celkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

LOL
Evžen
23. 1. 2008, 01:01

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená