FinExpert.e15.cz

Nejlepší předplacené karty podle MasterCardu

MasterCard Worldwide na své první konferenci o předplacených kartách, která se konala v Praze, vyhlásila první vítěze evropských cen pro nejúspěšnější programy předplacených karet MasterCard.

MasterCard ocenil své nejlepší evropské partnery v segmentu předplacených karet za sezónu 2006/07. Porotce svými úspěšnými programy předplacených karet zaujaly společnosti Altair Financial Services International, PrePay Technologies, Newcastle Building Society a Advanced Payment Solutions. Ocenění společnost uděluje jako uznání za vynikající a inovační řešení v segmentu předplacených karet na evropském trhu v následujících čtyřech kategoriích: Nejlepší nováček, Program s největším rozšířením/nejlepším využitím, Nejlepší program vícekanálového marketingu a Nejlepší služba pro držitele karet.

„Podle nezávislého průzkumu, zadaného společností MasterCard, by se do roku 2010 měly útraty pomocí předplacených karet v Evropě vyšplhat až na 164 mld. USD – tady se otevírá obrovská příležitost pro dynamické a inovační společnosti, jako jsou vítězové našeho ocenění. Spotřebitelé stále více oceňují výhody a bezpečnost předplacených karet, zatímco státní orgány a podniky cítí jejich široký potenciál například pro výplaty sociálních dávek osobám bez bankovního konta nebo jako dary,“ uvedl Chris Reddish, manažer předplacených produktů ze společnosti MasterCard Europe.

Vítězové ocenění MasterCard v segmentu předplacených karet

Altair Financial

Jako Nejlepší nováček v sezóně 2006/7 byl oceněn mezinárodní poskytovatel předplacených řešení, společnost Altair Financial Services International. Příkladem inovačního přístupu v segmentu předplacených karet může být systém společnosti, v němž lze uchovávat a řídit finanční obnos pomocí mobilního telefonu a který dovoluje spojit předplacenou kartu s účtem, čímž se umožní výběry z bankomatů. Firma ocenění dostala za energii a inovace, jimiž ve svých různých programech předplacených karet oživuje trh. Altair s úspěchem představil širokou nabídku předplacených karet, které uživatelům přinášejí hmatatelné výhody v oblastech, jako je cestování, sdílení finančních prostředků, poskytování darů a výplata mezd.

Prepay Technologies

V kategorii Program s největším rozšířením/nejlepším využitím zvítězila společnost PrePay Technologies se svou zabezpečenou platební kartou 360money Mirror Quidity Card, na kterou si může spotřebitel „nabít“ tolik peněz, kolik chce utratit, a poté ji může používat jako jakoukoliv jinou platební kartu. 360money je nejrozsáhlejší síť předplacených karet v Británii a kartový účet v tomto systému nabízí klientům nejen plnou kontrolu nad jejich financemi, ale i svobodu on-line nakupování. Je to skvělý příklad jednoduchého, a současně bezpečného platebního řešení.

Newcastle Bulding Society

Nejlepším programem vícekanálového marketingu se stal program společnosti Newcastle Building Society, v němž spolupracuje s celou řadou partnerů specializujících se na různé trhy pro předplacené karty, jako jsou např. nákupní centra, časopisy o cestování, sportu a životním stylu a systémy zaměstnaneckých odměn. Firma byla oceněna za svůj dynamický přístup k marketingu předplacených karet a širokou spolupráci s prestižními partnery. Na konci loňského roku společnost vydala svou miliontou předplacenou kartu a toto ocenění je potvrzením toho, že dokáže rozpoznat příležitosti v segmentu předplacených karet již v zárodečné fázi.

Advanced Payment Solutions

Cenu za Nejlepší službu pro držitele karet získala společnost Advanced Payment Solutions za svou zlatou kartu CashPlus, kterou do maloobchodního sektoru uvedla v loňském roce většinou prostřednictvím poskytovatelů drobných finančních služeb, jako jsou směnárny a šekové pokladny, a dosáhla s ní mimořádného růstu obratu. Univerzální předplacená karta CashPlus je určena zejména pro spotřebitele, kteří nemají zřízený bankovní účet. Zlatá karta CashPlus společnosti Advanced Payment Solutions je dokonalým příkladem toho, jak se mají nabízet služby majitelům karet v segmentu předplacených karet. Díky tomuto produktu si lidé, kteří dosud nemohli získat žádnou platební kartu, mohou užívat svobody, flexibility a bezpečnosti, jakou nabízejí karty MasterCard, a navíc mohou nakupovat a platit přes internet. Kartu lze dobít na více než 14 000 místech, na poštovních úřadech UK Post Office™ a u více než pěti set maloobchodníků.

Další článek


 

celkem 6 komentářů

Nejnovější komentáře

Re:u nas
Dalibor Z. Chvátal
23. 5. 2007, 14:12
Re:u nas
josef
20. 5. 2007, 14:24
Re:u nas
xxxsize
17. 5. 2007, 22:39
Re:u nas
ivan
17. 5. 2007, 11:24
Re:u nas
Dalibor Z. Chvátal
13. 5. 2007, 11:27

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená