FinExpert.e15.cz

Nejlepší je GE, druhá Citibank

Ocenění za firemní image loňského roku mezi bankami, telefonními operátory, hypermarkety a čerpacími stanicemi.

Sdružení Rhodos včera oznámilo výsledky soutěže o nejpůsobivější firemní image. Jedná se už o sedmý ročník této soutěže. Sdružení Rhodos je tvořeno agenturou pro výzkum trhu GfK Praha, společností zabývající se identitou firem a značek Ogilvy CID a vydavatelstvím Economia.

 

GE ano; ČS ne

Za banku s nejlepší image byla letos označena GE Capital Bank, která si oproti minulému roku výrazně polepšila. V roce 2002 skončila s průměrnou známkou 1,71 na čtvrtém místě. Letos získala průměrné hodnocení 1,56. Druhou příčku obsadila stejně jako v minulém roce společnost Citibank (1,63) a na třetím místě se umístila překvapivě Commerzbank (1,80), která v minulých letech nebyla hodnocena (její znalost nepřekročila statistickou hranici 30 jmenování). Nejméně pozitivně pak byla hodnocena Česká spořitelna.

 

Těsné výsledky telefonních operátorů

V rámci kategorie telefonních operátorů pevných a mobilních sítí se umístil na prvním místě Český Mobil (průměrná známka 1,79). V roce 2002 byl přitom ohodnocen průměrnou známkou 1,99, což mu vyneslo až čtvrté místo. Ve srovnání s rokem 2002 si také polepšil Eurotel, který s průměrnou známkou 1,82 obsadil letos druhou příčku (posun ze třetího místa). Na třetím místě se umístila společnost T-Mobile s průměrnou známkou 1,85. Telefonní operátoři pevných sítí – Aliatel a Český Telecom byli z pohledu image hodnoceni méně příznivě, získali horší dvojku.

 

Raketový nástup JET

Pořadí benzínových čerpacích stanic se letos změnilo díky společnosti JET, kterou manažeři ohodnotili z pohledu image nejlépe. JET získala průměrnou známku 1,62, což jí umožnilo posun z loňského pátého místa na místo první. Druhou příčku s průměrným hodnocením 1,70 obsadila firma Shell (v roce 2002 byla na místě prvním). Stejně jako v minulém roce následují firmy Aral (1,8) a OMV (1,84). Benzina, která je sice nejznámější benzínovou čerpací stanicí, je v porovnání s konkurencí vnímána nejméně pozitivně, získala průměrnou známku 2,12.

 

Hyperkategorie

V soutěžní kategorii hypermarketů se již podruhé umístil na prvním místě hypermarket Globus (1,88), a to i navzdory skutečnosti, že se jeho průměrné hodnocení zhoršilo (loni 1,74) Druhé místo mezi hypermarkety obhájila společnost Tesco (průměrné hodnocení 1,90, loni 1,75). Trojici hypermarketů s nejlepší image v ČR uzavírá firma Interspar, jejíž image se naopak výrazně zlepšila (1,91). V loňském roce skončila na místě sedmém s průměrnou známkou 2,16. Interspar je tak jediným hypermarketem, který byl ve srovnání s minulým rokem hodnocen lépe.

 

Modrý Rhodos za hattrick

V letošním ročníku soutěže Rhodos byla poprvé udělena nová cena – Modrý Rhodos. „Toto ocenění jsme se rozhodli udělovat firmám, které se v předchozích ročnících umístily ve svém oboru třikrát na prvním místě“, řekl Allan Gintel, předseda sdružení Rhodos.

 

Cenu Modrý Rhodos letos získaly:

·        ING Nationale-Nederlanden,

·         Plzeňský Prazdroj,

·         Fischer,

·         Karlovarská Becherovka,

·        Nokia,

·         Karlovarské minerální vody

·        Sony

 

Kdy by získal ocenění o nejlepší image u vás? Souhlasíte s letošními výsledky nebo vás přední pozice některých firem popuzují? Sdělte nám váš názor.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená