FinExpert.e15.cz

Nejlepší co-brandové karty v České republice

Platební karty nemusejí sloužit jen k placení, ale mohou přinášet svému držiteli další přidané hodnoty.

V lednu vyhlásila společnost MasterCard v České republice ocenění nejlepší co-brandové platební karty. Jejich počet v poslední době stoupá a roste i jejich význam. Prostřednictvím tohoto ocenění tak hodnotí i práci vydavatelů karet, kteří se na růstu segmentu co-brandových karet aktivně podílejí.

Co-brandové karty přinášeji benefity

Co-brandové platební karty ztělesňují jeden z aktuálních trendů, kterým se český trh debetních i kreditních karet ubírá. Spotřebitelé dávají totiž přednost právě kartám, jejichž používání jim může přinést dodatečný benefit. Společnost MasterCard se rozhodla ocenit práci tuzemských vydavatelů, kteří se na rostoucí nabídce co-brandových karet v České republice aktivně podílejí. Za tímto účelem vyhlásila MasterCard nejlepší co-brandové platební karty MasterCard roku 2006, a to hned ve třech následujících kategoriích:

  • Nejlepší novinka roku 2006
  • Nejlepší dlouhodobý projekt
  • Nejlepší co-brandová karta z hlediska přínosů pro klienta.

Význam co-brandových karet roste nejen v České republice, ale také v celoevropském měřítku. Potvrzují to například závěry evropského průzkumu KRC Research ze září minulého roku.  Z průzkumu vyplývá, že 73 % evropských spotřebitelů chce takovou kartu, jejíž používaní jim přinese nějaký druh bonusu. A toto jsou výsledky ocenění MasterCardu:

Nejlepší novinka roku 2006

Kreditní karta MasterCard Citi ČSA

Kreditní karta MasterCard Citi ČSA je vydávána ve spolupráci Citibank a Českých aerolinií. Držitel této karty získává s každou uskutečněnou platbou míle do věrnostního programu OK Plus Českých aerolinií. Získané míle je pak možné proměnit například za bonusovou letenku do celého světa, převedení do vyšší cestovní třídy či k vystavení poukazu pro nadváhu zavazadel. Samotná karta pak neslouží jen jako karta kreditní, ale představuje zároveň členskou kartu programu OK Plus. Uvedení této karty na český trh bylo provázeno rozsáhlou reklamní a PR kampaní s výstižným sdělením „Vše na jednu kartu“.

Cílem Citibank je evidentně být nejlepším poskytovatelem kreditních karet v České republice. V současné době nabízí kreditní karty ve spolupráci s Českými aeroliniemi, společností Shell a mobilním operátorem Telefonica O2, tedy se společnostmi, které jsou špičky ve svém oboru.

Nejlepší dlouhodobý projekt

Platební karty MasterCard Partner od České spořitelny

Za nejlepší co-brandové platební karty v této kategorii byly vyhlášeny MasterCard karty programu Partner vydávané Českou spořitelnou. Tyto karty představují spojení České spořitelny hned s několika partnery z komerční sféry, jako jsou prodejce nábytku ASKO, cestovní kancelář Čedok, internetový obchod ePROTON, parfumerie FAnn, FOKUS optik, prodejny obuvi HUMANIC, výrobce značkové fototechniky Olympus, Oděvní Podnik Prostějov, provozovatel multiplexů Palace Cinemas, síť prodejen SPORTISIMO a prodejce vstupenek TICKETPRO. Platební karta Partner může mít podobu jak debetní, tak kreditní karty. Tyto karty umožňují svým držitelům možnost čerpání slev u všech partnerských společností, kterých je v současné době již více než deset.

Slevový program Partner zvyšuje hodnotu karty, protože klientům přináší zvýhodnění u těch nejlepších obchodníků. Jde o oboustranně výhodnou spolupráci pro banku i pro partnery, kterým banka za poskytnutou slevu přivádí své klienty jako zákazníky. Klient České spořitelny získává navíc dvojí benefit - uplatní slevu na nákup a ještě nasbírá body do věrnostního Bonus programu.

Nejlepší co-brandová karta z hlediska přínosů pro klienta

Kreditní karta Shell MasterCard od Citibank

Tato kreditní karta byla představena v listopadu 2006 a Citibank ji vydává ve spolupráci s provozovatelem čerpacích stanic Shell. Držitelé karet vydaných do 31.1.2007 mohou první dva měsíce po vydání získat bonus v hodnotě 6 % z ceny každého litru paliva u čerpacích stanic Shell v České republice a zároveň také 2 % ze všech ostatních nákupů realizovaných touto kartou, a to jak v České republice, tak i v zahraničí. V následujícím období jsou bonusy stanoveny na 3 % z ceny paliva u Shellu a 1 % pro všechny ostatní nákupy.

Další článek


 

celkem 20 komentářů

Nejnovější komentáře

roční poplatek zdarma
Hana
20. 3. 2007, 14:11
Re:Benefit Citi
libol
23. 2. 2007, 17:27
Re:Benefit Citi
Dalior Z. Chvátal
23. 2. 2007, 05:28
Re:Benefit Citi
Marek
22. 2. 2007, 22:41
Re:Benefit Citi
Dalior Z. Chvátal
22. 2. 2007, 16:55

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená