FinExpert.e15.cz

Nebankovní úvěrový registr má již 28 členů

Praha 5. dubna 2013

Novým uživatelem nebankovního registru se stala společnost UniCredit Fleet Management, s.r.o. Nebankovní registr klientských informací má tak již 28 členů, kteří mohou aktivně sledovat aktuální výši celkových závazků žadatelů o úvěr i historii jejich splácení. Za rok 2012 nebankovní registr zaznamenal více než 5,7 milionu dotazů.

„Jsem velice rád, že nebankovní finanční instituce dbají na důkladné prověření ekonomického zdraví svých klientů. Díky zapojení do Nebankovního registru klientských informací mohou minimalizovat riziko svého podnikání. Zároveň tak však chrání i žadatele o úvěr před předlužením. Data z registru jim umožňují realisticky zhodnotit schopnost potenciálního klienta splácet řádně své závazky,“ uvedl Jiří Rajl, výkonný ředitel sdružení LLCB, z.s.p.o., které Nebankovní registr klientských informací provozuje.

UniCredit Fleet Management, s.r.o., se specializuje zejména na poskytování operativního leasingu nejen pro firemní klientelu a je dceřinou společností UniCredit Leasing CZ, a. s., která patří k zakládajícím členům nebankovního registru. Uživateli Nebankovního registru klientských informací jsou všechny nejvýznamnější profesionální instituce na trhu leasingových, splátkových a faktoringových společností.

Nebankovní registr klientských informací poskytuje svým členům komplexní data o úvěrovém zatížení jejich klientů. Přidanou hodnotu přináší i samotným koncovým klientům, kteří získávají ucelenou informaci o svém úvěrovém zatížení, a zároveň dostávají příležitost budovat si pozitivní úvěrovou historii. Díky ní na ně finanční instituce nahlížejí jako na známé a solidní klienty, což jim může zajistit lepší úvěrové podmínky.

Bankovní registr klientských informací provozovaný společností CBCB – Czech Banking Credit Bureau, a. s., má 26 členů. V předcházejícím roce také rozšířil řady svých uživatelů o Air Bank a Fio banku. Umožňuje tak všem významným retailovým bankám prověřovat bonitu svých klientů, a to jak fyzických osob, tak fyzických osob podnikatelů. Nebankovní registr poskytuje navíc i data o právnických osobách.
 

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená