FinExpert.e15.cz

Názor: Nová emise státních dluhopisů


Alexandr Srna  |  10. 05. 2012 12:30

Tak záleží pro jaké "občany" jsou tyto dluhopisy výhodné.

Udělal jsem srovná 4 dluhopisů a hledal k nim alternativu. Pro běžného občana s platem do max. 25 tis. to úplně ideální investice rozhodně není. Viz.: http://www.osobniblog.cz/2012/05/statni-dluhopisy-... ...

 | 
DPH - VAT  |  10. 05. 2012 12:48

Domnívám se, že otázky, které si klade autor, na něhož odkazujete (1. Nebudou mi peníze chybět? a 2. Je pro mne úrok dostatečně významný?), se netýkají jen rozhodování o koupi státních dluhopisů, ale v zásadě každého uložení peněz na termínovaný účet. (Totéž platí o otázkách: 3. Pro koho je takový produkt určen?, příp. 4. Komu to může (když mně ne) připadat atraktivní?) ... Nevím, jsem-li "běžný občan", ale na podzim jsem si koupil dluhopisy za 10 tisíc Kč. Samozřejmě, za cestu do banky to patrně nestálo, ale 1) ze zvědavosti, jak to funguje, 2) podpořím svou zemi a svou vládu (volím vpravo), 3) po tolika letech keců a placení úroků někomu jinému než občanům dostanu úroky přímo já - občan a plátce daní, 4) stát poněkud konkuruje bankám - ne všem, ale do úvěrně spotřebně vzájemné evroruské moravské banky - ústavu se stejně nechystám!

 | 
tk  |  11. 05. 2012 10:15

Pokud jste zvyklí půjčovat peníze gamblerovi, tak si ty dluhopisy nakupte. Dávám přednost nákupu vybraných komodit, jejich fyzickému vlastnictví.

 | Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená