FinExpert.e15.cz

Nástroj na sdílení úvěrových rizik od IFC pomáhá v České republice rozvíjet trh s obnovitelnou energií

Praha, Česká republika, 14. července 2010 – Mezinárodní finanční korporace IFC, která je členem skupiny World Bank Group, poskytla České spořitelně, největší bance na českém trhu podle počtu, prostředky na snížení úvěrových rizik, které bance pomohou pokračovat ve financování projektů obnovitelné energie. 

IFC poskytla České spořitelně nástroj na sdílení rizik, jehož hodnota v místní měně odpovídá částce 47,5 milionů € a který se vztahuje na portfolio úvěrů ve výši až 100 milionů €. Banka tyto finanční prostředky použije na rozvoj projektů „na zelené louce“ v oblasti obnovitelné energie, jejichž prostřednictvím by v České republice mohly být sníženy emise skleníkových plynů o 570 tun ročně, což odpovídá spálení 270 kilotun uhlí v českých elektrárnách. Tato investice přispěje k plnění strategického cíle IFC, který spočívá v snižování emisí skleníkových plynů, zejména v Evropě a Střední Asii.

„Je nám velkým potěšením, že můžeme pokračovat v podpoře našeho stávajícího klienta - České spořitelny, v jeho intenzivnější činnosti na poli obnovitelné energie, která pomůže snížit emise skleníkových plynů a výrazně přispěje ke splnění našeho cíle ohledně klimatických změn v regionu,“ řekla Snežana Stoiljkovič, ředitelka IFC pro střední a východní Evropu.

Investice staví na úspěšné účasti banky v programu komerčního financování energeticky úsporných projektů IFC (Commercializing Energy Efficiency Finance). Od svého vstupu do tohoto programu v roce 2004 čerpala banka poradenské služby IFC a získala od IFC záruku do výše 15 milionů €. Dnes je Česká spořitelna na trhu jedničkou, co se týče financování projektů obnovitelné energie v České republice, a hodnota jejího portfolia v této oblasti přesáhla 340 milionů €.   

Zmírnění klimatických změn je pro korporaci IFC prioritou, která se odráží v jejích úspěších spojených s obnovitelnou energií. Od roku 2005 IFC investovala do projektů obnovitelné energie více než dvě miliardy USD.

O korporaci IFC
IFC, člen World Bank Group (Skupina Světové banky), dává lidem příležitost uniknout chudobě a zlepšit kvalitu jejich života. Podporujeme udržitelný ekonomický růst v rozvojových zemích tím, že podněcujeme rozvoj soukromého sektoru, mobilizujeme kapitál pro soukromé podniky a poskytujeme firmám a státním úřadům poradenství a služby týkající se zmírňování rizik. Ve finančním roce 2009 dosáhly naše investice celkové výše 14,5 miliard USD a během finanční krize pomohly usměrňovat kapitál do rozvojových zemí. Další informace najdete na adrese www.ifc.org.

O společnosti Česká spořitelna
Kořeny České spořitelny sahají do roku 1825. Od roku 2000 je Česká spořitelna členem Erste Group, jednoho z předních poskytovatelů finančních služeb ve střední a východní Evropě, který má 17,5 milionu klientů v osmi převážně členských zemích Evropské unie. S 5,3 miliony klientů je Česká spořitelna největší bankou na českém trhu. Prostřednictvím své sítě s více než 660 poboček a jedenácti dceřiných společností pokrývá Česká spořitelna celé spektrum finančních služeb a potřeb klientů. Další informace jsou k dispozici na adrese www.csas.cz.

 

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená