FinExpert.e15.cz

Nástrahy vzniku předplatného za erotiku

Prověřením platebního formuláře vše nekončí. Jak vzniká předplatné a jaké jsou jeho skrytá rizika? Pokračování seriálu.
Nástrahy vzniku předplatného za erotiku
Seriál: Podnikání v erotice a placení za erotiku na internetu
Zatím vyšlo:
1. Kudy tečou peníze z karty při platbě erotiky?
2. Lze za erotiku na internetu bezpečně platit?
3. Podnikání v erotice na webu

 

Protože se málokdy setkáte s platebním formulářem v češtině, budu psát v hranatých závorkách i anglické termíny a hlášky. Pocházejí převážně od zprostředkovatele ccBill, ale jsou běžně používány i ostatními. Budu se jich snažit uvést dostatek pro bezpečný nákup s minimální znalostí angličtiny.

Jednorázové předplatné – jistota za vyšší cenu

Jednorázové [non-recurring, one-time, single] předplatné [membership] je asi to nejbezpečnější. Zaplatíte uváděnou částku a získáte přístup na pevně dané období. Solidní zprostředkovatel je vám poté schopen garantovat bezpečí pro kartu i zaplacený přístup. Někteří vlastníci stránek nabízejí předplatné na dlouhé období za velmi výhodnou cenu. Při rozhodování o takovéto nabídce berte do úvahy fakt, že šance získat peníze zpět obvykle končí do tří měsíců od realizace transakce.

Periodické předplatné – nebezpečí pro zapomnětlivé

Periodické předplatné [recurring] bývá často spojeno s cenově zvýhodněným zkušebním obdobím [trial] a je velmi oblíbené. Vlastníci stránek získávají pravidelný příjem, a za to nabízejí nejvýhodnější ceny. Na konci každé periody dochází k automatickému obnovení platby (strhnutí sjednané částky) za účelem prodloužení platnosti [rebill], a to až do chvíle, než své členství přerušíte [cancel] a nebo karta ukončí svou platnost. Jste tak vystaveni pohybům kurzu a zároveň musíte nechat kartu otevřenou pro internetové transakce.

Časté e-maily s informací, že „pan XY nemůže získat nové předplatné, protože už jedno má“ mě přesvědčují o tom, že je spousta lidí schopna platit členství, aniž by o tom věděli a službu využívali. V databázi našich členů se najdou i zákazníci s poslední návštěvou před rokem a více. Rozhodně nemůžete počítat s tím, že vás vlastník stránek upozorní na to, že jste pro něj legálním zdrojem bezpracných příjmů.  A proto, pokud si nejste jisti svojí pořádkumilovností, raději zvolte dražší jednorázové předplatné.

Pozor na podezřele výhodná zkušební období

Občas se můžete setkat s nabídkou zkušebního období [trial] za nápadně výhodných podmínek následovaných obvykle dlouhou periodou za vysokou cenu. Příkladem takové nabídky je:  [$1(USD) for 4 days (trial) then $99.95 (USD) recurring every 90 days].
V tomto případě můžete počítat jednak s tím, že vlastník stránek udělal vše pro to, abyste zaplatili obě sumy (tj. $101.95 celkem) a zároveň že se nebude starat o obsah. Rozhodně si nechte zajít chuť!

Platba vám nemusí projít

Platby za erotiku jsou bankami považovány za rizikové a proto má solidní zprostředkovatel celý seznam důvodů, proč vaše peníze odmítnout. Vyjmenujeme si ty nejčastější:

 • [Card Declined at Pre-Auth SC] – vaše karta byla odmítnuta kvůli negativnímu vyhodnocení informací, které o vás má zprostředkovatel.  Může se jednat o cokoliv od změny adresy až po předchozí problémové chování (neoprávněné reklamace atd.).
 • [You Have Submitted Too Many Times]příliš mnoho předchozích zamítnutých plateb v krátkém časovém období
 • [Transaction Denied by Bank] – vaše banka odmítla transakci ve prospěch zprostředkovatele.
 • [Invalid Credit Card Provided]špatná karta, například chyba v číslech nebo typu karty
 • [Was declined due to Transaction Declined] – nicneříkající negativní hláška, která může být například výsledkem kombinace [Card Declined at Pre-Auth SC] spolu s [Transaction Denied by Bank] a nebo čehokoliv jiného.
 • [You currently have a subscription and are unable to signup] – moje nejoblíbenější hláška :-). Znamená, že už máte „zapomenuté“ předplatné a přesto se snažíte znovu zaplatit.

Základem je platný e-mail

Solidní zprostředkovatel se vás vždy snaží informovat o všech zásadních událostech týkajících se vašeho předplatného. Proto je velmi důležité uvést funkční e-mail a po zaplacení zkontrolovat „spamový koš“, kam tyto e-maily často padají.  Můžete být informováni zejména o těchto událostech:

 • Vzniku předplatného [Email Confirmation for Subscription] – v tomto e-mailu vám zprostředkovatel děkuje za předplatné a zasílá vám hlavně tyto důležité údaje: vaše uživatelské jméno [username], heslo [password] a ID číslo předplatného [subscription number]. Zejména ID číslo je velmi důležité pro pozdější komunikaci mezi vámi a zprostředkovatelem a mělo by být uváděno při jakékoliv komunikaci, tedy i přerušení předplatného [cancel]. Většinou zde naleznete i kontakt na zprostředkovatele a jeho zákaznickou podporu.
 • Zamítnutí platby [(DENIAL) Email Confirmation] – dozvíte se zde důvod zamítnutí vaší platby (viz výše) a  kontakt na zprostředkovatele.
 • Přerušení předplatného [Cancellation of subscription] – tento e-mail obdržíte okamžitě po přerušení předplatného [cancel], (ověříte si kdy a že ho provedl). Z tohoto e-mailu se zároveň dozvíte, kdy skončí vaše předplatné [will become inactive on (datum a čas)] a také získáte jistotu, že vám z karty nebudou strženy další peníze.
 • Chyba při automatickém obnovení platby [Failed to Rebill subscription] – tento e-mail vás informuje, že zprostředkovatel nemohl strhnout pravidelnou platbu [rebill] za periodické předplatné, a proto ho ukončil.
 • Ukončení předplatného [Expire of subscription] – vaše předplatné právě skončilo (nezaměňovat s přerušením předplatného [Cancellation of subscription]).

Braňte se proti matoucím e-mailům

Zprostředkovatelé mohou dát vlastníkovi stránek možnost e-maily upravit podle přání. Pokud vám tedy přijde matoucí, zavádějící a nebo nesrozumitelný e-mail, neváhejte kontaktovat přímo zprostředkovatele se žádostí o jeho vysvětlení. Pokud se budou e-maily zdát vadné i jemu dostane vlastník stránek příslušné „ponaučení“ a stav napraví.

Příště se dozvíte o postupech efektivního přerušení periodického předplatného [cancel] a řešení problémů s využíváním služeb.

Další článek


 

celkem 29 komentářů

Nejnovější komentáře

Re:jine vysvetleni
netloop
18. 10. 2007, 18:27
Re:jine vysvetleni
ondra
28. 3. 2007, 18:43
Re:jine vysvetleni
just my 2 cents
28. 3. 2007, 13:08
Re:proboha
ondra
27. 3. 2007, 14:57
Re:jine vysvetleni
ondra
27. 3. 2007, 14:39

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená