FinExpert.e15.cz

Nastává čas fluktuace střadatelů

(Placená inzerce) Velkorysé pojištění vkladů české klienty přímo vybízí k vykročení ze stínu jedné banky.
Nastává čas fluktuace střadatelů

Celé je to nyní o to snazší, že lze získat přehled o různých nabídkách a vybrat si tu nejvýhodnější doslova jedním kliknutím – na serveru Bankbook.cz. S příchodem finanční krize do tuzemska začala řada českých klientů horečně rozdělovat své úspory do několika bank, aby v každé bance měli úspory jen do výše 25 000 eur, tedy částky, do které Fond pojištění vkladů garantoval ochranu 90 % výše depozit. Dalo se očekávat, že po zvýšení limitu od počátku tohoto roku až na současných 100 000 eur se 100% pojištěním vkladu, nastane opačný tok prostředků a lidé budou více konsolidovat své úspory v méně bankách.

Vývoj však ukázal, že lidé současného zvýšení limitu pojištění vkladů využívají spíše k testování různých nabídek, do kterých nově zahrnují také nabídky na zhodnocení vkladů u méně renomovaných finančních institucí. Dá se tedy říci, že Češi, tak často kritizovaní zato, že se o své úspory příliš nestarají, si z finanční krize přece jen odnesli něco pozitivního. Začali vnímat limit pojištění vkladů nikoliv jako „deštník proti nepřízni na finančních trzích“, ale jako „odrazový můstek“ pro své vlastní investiční rozhodnutí.

Nová odvaha českého střadatele však má jeden důležitý předpoklad, totiž informovanost o finančních službách a jejich cenách. Server Bankbook.cz, tedy internetová aukce finančních produktů, je k získání orientace na bankovním trhu stěží postradatelný. Na základě jednoduché poptávky uživateli nabídne nejvýhodnější úrokovou sazbu či službu bank, do projektu zapojených. Tyto nabídky přitom nadstandardní podmínky zpravidla již obsahují, banky si totiž od serveru slibují získání nových klientů a poskytují registrovaným uživatelům zajímavější úrokové sazby. Na samotných transakcích se však server nepodílí, aby si na poskytovatelích finančních služeb uchoval nezávislost.

Lze předpokládat, že trend k dynamičtějšímu využívání finančních produktů bude v letošním roce dále pokračovat a fluktuace klientů mezi bankovními institucemi ještě zesílí. Trhem se tak budou přelévat miliardy korun, které progresivním institucím přivedou nové klienty a mohou přidat starosti těm, které na tento trend nezareagují včas. Klient na tom může jen vydělat, zvláště pokud svoje rozhodnutí zkonzultuje na Bankbook.cz.

Další článek


 

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená