FinExpert.e15.cz

Nasdaq zpět nad 1 700 body

Nálada investorů se mění opravdu velmi rychle. Důkazem je opětovný optimismus u technologických akcií.


Index Nasdaq Composite za minulý týden přidal 3,5 % na 1 702 bodů a z většiny tak smazal více než 4% ztrátu z předminulého týdne. Špatně si nevedl ani tradiční index Dow Jones a širší S&P 500, když si oba připsaly přes 1 % na 9321,69 bodu, resp. 990,67 bodu.

K nákupním pokynům pomohlo plánované zasedání Fedu. Všeobecně se změna úrokových sazeb neočekávala a tento předpoklad se naplnil; klíčová úroková sazba nadále činí jedno procento. Navíc i komentář Fedu si investoři vyložili optimisticky, jelikož prozatím zvýšení úrokových sazeb nehrozí.

Applied Materials a Dell
Kurzotvorné zprávy nechyběly ani v korporátní sféře. Pro polovodiče bylo důležité reportování předního dodavatele zařízení pro polovodičový průmysl Applied Materials. Společnost sice za fiskální třetí kvartál (končící v červenci) hospodařila téměř v souladu s očekáváním analytiků, nicméně varovala ohledně zisku i obratu za probíhající čtvrtletí. I přes negativní výhled však polovodičový sektor reagoval růstem. Dokonce se Applied Materials dočkal zvýšené atraktivity akcií, jelikož CIBC zvedla cílovou cenu z 20 USD na 27 USD.

Další důležité reportování přišlo od počítačového obra Dellu. A dopadlo velmi dobře. Společnost dostála odhadům analytiků, když za fiskální druhý kvartál (končící v červenci) vydělala 24 centů na akcii při obratu 9,78 mld. (meziročně +15,6 %). Navíc, pozitivní je i výhled na další měsíce. V reakci na dobré výsledky akcie Dellu posílily o téměř jeden dolar, na více než 32 USD.

Čekání na HP
Tento týden jsou připraveny jako obvykle zprávy z ekonomiky, z firem se bude čekat na výsledky od společnosti Hewlett-Packard (v úterý). Je to přitom pár dnů, co investiční banka Goldman Sachs snížila odhady hospodaření Hewlett-Packard pro fiskální třetí kvartál (končící v červenci): nově predikuje zisk 26 centů na akcii při obratu 17,4 mld. USD vs. předchozí odhady 27 centů a 17,7 mld. USD.

Doma: Erste za 3000?
ČEZ a Komerční banka byly mezi nejvyhledávanějšími akciemi tuzemské burzy. Oba tituly se přiblížily k důležitým hranicím: ČEZ začíná flirtovat se 130korunovou laťkou a Komerční banka se chce po delší pauze podívat nad 2 200 Kč. Pokud se dobrá nálada přelije i do tohoto týdne, pak se možná prolomení těchto hranic stane realitou.

Z investičních doporučení stojí za pozornost zvýšená cílová cena na akcie Erste Bank od Patria Finance. Patria nově ohodnotila akcie Erste Bank 12měsíční cílovou cenou 92 eur, tedy téměř 3000 Kč, a oproti současné tržní ceně (2584 Kč) se jedná o cca 15 % rozdíl. 

  


 

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená