FinExpert.e15.cz

Nasdaq pod 2000 body

Nasdaq Composite ztratil téměř 3 %

V plusových hodnotách zakončil minulý týden Dow Jones index, když mírně posílil o 0,1 % na 10 452 bodu. Ostatní dva hlavní indexy naopak ztrácely: S&P 500 téměř půl procenta na 1134,6 bodu, zatímco Nasdaq Composite poklesl o 2,8 % a dostal se tak pod důležitou hranici 2000 bodů (1995,7 bodu). 

Pokud jde o bilanci od počátku roku, pak v kladném teritoriu zůstává S&P 500 (+2 %), Dow je na nule a Nasdaq Composite ztrácí (-0,4 %).

Strach ze zvyšování sazeb
Ačkoliv výsledky obchodování za minulý týden působí spíše pesimisticky, celý týden nebyl jen ve znamení poklesu. Zejména pondělnímu obchodování vládli býci, když všechny tři hlavní indexy rostly díky očekávání silných čtvrtletních výsledků. Bohužel se však potvrdilo pravidlo „prodávej při dobrých zprávách“. Jinými slovy, i když společnost dodala solidní výsledky, růst se nekonal. Nicméně výjimky se našly, tak např. akcie společnosti Apple reagovaly bezprostředně na výsledky téměř 10% růstem. Klesaly však akcie IBM, Siebel Systems či AMD.

Navíc se investoři začali obávat možného zvýšení úrokových sazeb ze strany Fedu. Důvodem bylo vyšší než očekávané březnové číslo CPI (0,5 % vs. odhady 0,3 %) či silný růst maloobchodních tržeb za březen.

Další výsledky
Tento týden bude pokračovat reportování firemních výsledků. Z internetového sektoru se očekávají čísla např. od eBay či Amazonu. Uvidíme, zda tyto internetové firmy naváží na pozitivní report od Yahoo!, který byl doprovázen silným růstem akcií. Na ekonomické frontě se očekává poměrně klid, zveřejňovat se mají např. čísla o PPI či týdenní report z trhu práce.

Doma: růst je u konce?
Minulý týden byl na tuzemské burze ve znamení výprodejů. Index PX 50 se neudržel nad hranicí 850 bodů, když ztratil přes 2 % a týden končil mírně nad hranicí 830 bodů. Nejvíce poklesly akcie tabákového obra Philip Morris ČR (-6 %) a Komerční banky (-5 %). U prvně zmíněného titulu byl pokles způsoben zejména faktem, že se minulý týden obchodovaly akcie bez nároku na dividendu. Naopak mírné zisky si připsaly akcie chemické společnosti Unipetrol a papíry Českých radiokomunikací.   


 

 

 


 

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená