FinExpert.e15.cz

Nasdaq jako před rokem

Novinky z akciových trhů.

Převážně technologický index Nasdaq Composite i přes předchozí výrazné přírůstky začátkem minulého týdne nadále mírně posiloval. Až do středy se pohyboval nad psychologickou hranicí 1 500 bodů, kterou letos poprvé úspěšně testoval začátkem května. Jedná se tak o letošní maxima a od začátku roku jde o přírůstek okolo 13 %. V této souvislosti je dobré připomenout, že Nasdaq Composite se naposledy nacházel nad hranicí 1 500 bodů před téměř jedním rokem – 18. června ještě uzavíral na 1 543 bodech.

Cisco a Fed
Mezi hlavní zprávy minulého týdne patřilo ohlašování výsledků síťaře Cisco Systems a zasedání americké centrální banky. Společnost Cisco Systems za fiskální 3. kvartál (končící v dubnu) vykázala obrat 4,62 mld. USD (meziroční růst 4,2 %) a pro forma zisk na akcii 15 centů. Oba údaje byly lehce nad odhady trhu (obrat 4,58 mld. USD při zisku 14 centů na akcii). Firma také informovala o odhadech na současný kvartál, přičemž se výrazné zlepšení oproti minulému čtvrtletí neočekává. Akcie Cisco Systems v reakci na výsledky a výhledy mírně oslabily. U některých brokerů došlo ke změně investičního doporučení. Tak například Banc of America zvedla cílovou cenu z 17 USD na 20 USD. Ale např. Fulcrum zopakoval své prodejní doporučení na papíry Cisco.

Zasedání americké centrální banky nepřineslo žádné změny ve výši úrokových sazeb. Alan Greenspan a spol. ponechal sazby na 1,25 %, tedy více než čtyřicetiletých minimech. Nicméně v případě nepříznivého vývoje je Fed připraven zasáhnout a sazby redukovat.

Doma: Unipetrol za 50 Kč
I minulý týden začal na tuzemském akciovém trhu na výbornou. Index PX 50 pokračoval ve svém vítězném tažení a dostal se na hodnoty, které jsme viděli na posledy v roce 2000. V pondělí dokonce posílily všechny SPADové tituly. Psychologická hranice 50 Kč za akcii byla úspěšně atakována u chemického obra Unipetrolu; za poslední rok si tak akcie připsaly téměř 70 %. V úterý se pro změnu nenechal zahanbit ČEZ, když byla prolomena hranice 110 Kč. Dařilo se také Komerční bance či Českému Telecomu.

Neboli naše burza za posledních několik měsíců dělá investorům radost. Kdo před rokem vsadil na SPADové tituly, jistě neprohloupil. Jedinou výjimkou jsou akcie Českých radiokomunikací, které ztratily téměř polovinu hodnoty. Všechny ostatní tituly jinak posílily.

 

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená