FinExpert.e15.cz

Nákupní horečka stoupá, nejvytíženější budeme na Štědrý den

Praha, 29. listopadu 2012

Tzv. „bílé Vánoce“ letos po zkušenostech z loňska a podle dosavadních statistik očekává slevový agregátor Slevín.cz. Od začátku října totiž každým dnem rapidně vzrůstá vytíženost stránek a zvyšuje se podíl konverze u většiny nákupů. Češi si pod stromeček čím dál častěji dávají poukazy v obálkách místo klasických velkých dárků – a tak z důvodu rychlosti a komfortu při nakupování můžeme očekávat „bílé Vánoce“.

K dnešnímu dni slevový agregátor Slevín.cz společně s B2B platební bránou PayLo eviduje 115 aktivních slevových portálů. Trh se sice od loňských Vánoc výrazně pročistil a konsolidoval v převážně ty velké a zavedené slevové portály, nelze však hovořit o úpadku. Obrat se naopak oproti minulému roku zvýšil o 1/3 – na odhadované 3 mld. Kč do konce roku. Vánoční sezóna je obecně pro obchodování přes internet tou nejdůležitější, a tak za poslední měsíc dokonce vzniklo pět nových, sezónních (tematických) portálů.

„Minulý rok jsme na slevových portálech zaznamenali nejen silný listopad a začátek prosince, ale 23. a hlavně 24. 12. jsme k velikému překvapení pozorovali enormní nárůst prodaných voucherů. Lidé, kteří vše nechali na poslední chvíli, dali zavděk slevovým severům a kupovali ve velkém,“ dodává Michal Menšík, jednatel slevového agregátoru Slevín.

Ačkoli samotné slevové portály nemají moc prostoru pro zatraktivnění tohoto trhu, na hlavní sezónu se připravují důkladně – především maximálním servisem pro zákazníky. Ať už se jedná o rozhraní slevových portálů, zákaznickou linku, pojištění nabídek, ověřování kvality nabídek nebo lepší a přehlednější třídění nabídek, všichni si uvědomují obrovský konkurenční boj, a tak v průběhu roku investují nemalé finanční i personální prostředky do zákaznického servisu.

V průběhu roku je obecně největší zájem o kategorie typu gastronomie, pobyty a cestování, péče o tělo, wellness a masáže. V průběhu Vánoc očekáváme zvýšený zájem zejména o zboží, módu, zimní dovolené, ale i zážitky – jízdu sportovním vozem, seskoky padákem a mnoho dalšího….

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená