FinExpert.e15.cz

Na trh vstoupila nová švédská pojišťovna Skandia

Na malý český trh vstoupila další životní pojišťovna. Jedná se o švédskou pojišťovnu Skandia, která sídlí ve Stockholmu. Patří mezi jednoho z nejstarších a největších poskytovatelů finančních služeb v Evropě a u nás chce nabízet investiční životní pojištění.

Švédská skupina Skandia byla založena ve Stockholmu v roce 1855 a od roku 2006 je součástí britsko-jihoafrické společnosti Old Mutual plc, která patří mezi největší poskytovatele podílových investičních a penzijních produktů na světě. V Česku bude nabízet jeden ze svých produktů - Investiční životní pojištění Skandia, a to v rámci přeshraniční transakce prostřednictvím své německé dceřiné společnosti Skandia Lebensversicherung AG se sídlem v Berlíně.

Společně se Skandií na český trh rovněž vstupuje investiční společnost Fidelity International. Mezi nejznámější fond patří např. Fidelity European Growth. Fondy budou dostupné prostřednictvím skupiny Skandia. Dva další partneři Skandie jsou investiční společnosti Pioneer Investments a Franklin Templeton Investments, které na trhu v České republice již působí. Obě tyto společnosti nabízí investiční produkty světové pověsti, např. fondy jako Pioneer Top European Players nebo Templeton Growth.

Investiční životní pojištění Skandia

Jde o investiční životní pojištění v eurech, které je v souladu s českým právem a pod dohledem příslušného orgánu Ministerstva financí České republiky.  Německá Skandia Lebensversicherung AG podléhá Spolkovému úřadu pro dohled nad finančními službami BAFin.  Má tyto parametry:

Nabídka 50 fondů od mezinárodně uznávaných správců
Například Templeton Growth, Pioneer Top European Players, Fidelity European Growth, Fidelity Greater China, Templeton Global Smaller Companies, Pioneer U.S. Small Companies nebo Fidelity International Bond s fondy ostatních společností.

Další čtyři řízená portfolia fondů
Portfolio E – orientováno na dosažení výnosu, Portfolio W – orientováno na růst, Portfolio D – dynamické, Portfolio S – spekulativní

Možnost využití systému záruky s 10 garantovanými fondy a zárukou nejvyšší ceny
Skandia Euro Guaranteed 20XX (SEG 20XX) - systém garantovaného fondu v investičním pojištění představuje i v Německu určitý milník. Začleněním tohoto systému garantovaného fondu v roce 2002 Skandia vytvořila investiční pojistku s volitelnou garantovanou složkou. Od uvedeného roku mohou investoři kdykoli využít investiční životní pojištění s volně volitelnou garantovanou složkou pohybující se mezi 0 a 100 % prostřednictvím průběžných plateb pojistného či prostřednictvím převodu hodnoty jakýchkoli podílů v jejich individuálních investicích do garantovaných fondů. Garantované fondy jsou navrženy pro průběžné platby pojistného s investicemi zejména do akcií a jsou poskytovány se zárukou nejvyšší ceny.To znamená, že při ukončení tohoto garantovaného fondu jsou jakékoli cenové nárůsty fondu zajištěny i pro všechny akcie investora těchto fondů. Uvedené rovněž platí i pro podíly tohoto fondu získané později prostřednictvím průběžných plateb pojistného nebo prostřednictvím převodů z jiných fondů za potenciálně nižší ceny.

Volná, variabilní a okamžitě přístupná kombinace všech fondů a všech portfolií
Kombinace všech druhů fondů – akciových, dluhopisových, peněžního trhu, realitních, komoditních a garantovaných.

A navíc:
  • žádné poplatky
  • neomezené a volné přesuny bez dodatečných nákladů
  • dynamizující pojistné částky (5 procent)
  • výplaty buď v hotovosti nebo podíly ve fondech

Spíše investice, pojistka jen okrajově

Švédská pojišťovna nechápe své produkty pouze jako čistě pojistné produkty, ale spíše jako platformu pro investici do penze. V této souvislosti je krytí pro případ smrti u Investičního životního pojištění Skandia sníženo ve prospěch jejího investičního charakteru (v prvních třech letech refundace zaplaceného pojistného, poté 100% hodnota této investice plus maximum 5 000 EUR). Z tohoto důvodu uvedené pojištění nevyžaduje lékařskou kontrolu zdravotního stavu.

Distribuce bude probíhat prostřednictvím nezávislých finančních poradců a Skandia předpokládá, že tento typ pojistek ocení spíše nároční investoři.
Další článek


 

celkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

Zase další pojišťovna
Patrik Chrz
18. 5. 2006, 07:47

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená