FinExpert.e15.cz

Na lyže jen s pojištěním

Možná právě plánujete zimní dovolenou na lyžích a přemýšlíte o tom, jestli má cenu uzavírat cestovní pojištění.
Na lyže jen s pojištěním

Možná právě plánujete zimní dovolenou na lyžích a přemýšlíte o tom, jestli má cenu uzavírat cestovní pojištění. Třeba si říkáte: vždyť se s největší pravděpodobností nic nestane a budou to zbytečně vyhozené peníze. Ale co když se právě vám něco přihodí? Použijeme příklad Milana Káni, tiskového mluvčího Kooperativa pojišťovny.

„Na sjezdovce se náš klient chtěl vyhnout srážce se zleva přijíždějícím lyžařem, proto zahnul do protisměru navazující sjezdovky. Tam se čelně srazil s dalším lyžařem, kterému způsobil těžké zranění. Za náklady na léčení a trvalé následky jsme tomuto cizinci z pojištění odpovědnosti našeho klienta vyplatili 445 tisíc Kč. Dalších 10 tisíc Kč jsme hradili za ošetření zranění našeho klienta z pojištění léčebných výloh. Pokud by klient nebyl pojištěn, hradil by vše ze svého. Pojištění ho včetně odpovědnosti stálo 68 Kč za den. Na tom se opravdu nevyplatí šetřit.“

Sestavili jsme přehled pojišťoven a bank, které nabízí cestovní pojištění.

Allianz

Allianz pojišťovna nabízí v zemích Evropy pojištění za dospělou osobu v hodnotě 40 Kč na den. Toto pojištění zahrnuje neomezené krytí léčebných výloh spolu s pojištěním úrazu, odpovědnosti, zavazadel a právní ochrany. Pro dítě do 15 let je pojištění v hodnotě 20 Kč na den. V pojištění je zahrnuta většina rekreačních sportů. Pojišťovna může nabídnout speciální pojištění i profesionálním sportovcům nebo sportovním klubům.

Povinné ručení vybírejme důsledně

Povinné ručení vybírejme důsledně

S výběrem auta je spojena i povinnost vybrat si povinné ručení.

ČSOB Pojišťovna

„ČSOB Pojišťovna nabízí cestovní pojištění Zima v zahraničí s maximálním limitem léčebných výloh ve výši 4 mil. Kč (vč. ošetření zubů 5 000 Kč, pobyt v nemocnici, repatriace do ČR, pohřeb a kremace, asistenční služby). V případě úrazové pojistky je pro trvalé následky nastaven limit 200 tis. Kč, pro smrt 100 tis. Kč a denní odškodné pojišťovna vyplácí maximálně po 29 dní ve výši 50 Kč na den.

Součástí je i pojištění odpovědnosti s limitem za újmu na zdraví až do výše 2 mil. Kč a za újmu na majetku pak do 1 mil. Kč. Produkt obsahuje i pojištění zavazadel do 30 000 Kč.

Uniqa

I u této pojišťovny se mohou lyžaři pojistit buď pouze pro případ krytí léčebných výloh nebo komplexně i s pojištěním zavazadel a odpovědnosti.

„Kromě toho lze uzavřít úrazové krátkodobé pojištění k ochraně pro plánované zážitkové a extrémní aktivity, jako jsou zorbing na sněhu, free-ride lyžování (včetně výsadkového z helikoptéry), zimní vysokohorská turistika a horolezectví, atp. Uzavírá se on-line na přesně vymezenou plánovanou dobu aktivity a vztahuje se na případný úraz při takové aktivitě kdekoli ve světě i v tuzemsku,“ informuje čtenáře webu FinExpert.cz Eva Svobodová.

Česká pojišťovna

Česká pojišťovna má pro své klienty připravené speciální balíčky, podle jejichž názvu se může klient hned zorientovat, které cestovní pojištění by pro něj bylo v dané situaci nejvhodnější. Například K moři, Turistika a poznávání, atd. Nás zajímá pojištění s názvem Lyže a snowboard. Toto pojištění kryje případy běžného relaxačního lyžování a snowboarding na vyznačených a veřejných sjezdovkách.

Česká podnikatelská pojišťovna

Pojišťovna představuje standardní pojištění v balíčku Standard Plus, který obsahuje pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel a pojištění odpovědnosti. Pojištění lze pořídit již od 30 Kč na den, při sjednání přes internetové stránky pojišťovny navíc nyní s akční slevou 20 %, tj. za 24 Kč na den.

„ČPP nabízí v rámci cestovního pojištění také produkt Zima plus. V tomto produktu je pojištěna zimní výbava jak pro případ zničení, tak i pro případ odcizení. Dále toto pojištění poskytuje pojistnou ochranu spojenou s proplacením nevyužitého „ski-pasu“ v důsledku zranění pojištěného nebo v důsledku uzavření přepravních zařízení v lyžařském středisku pro zhoršené klimatické podmínky. Balíček lze pořídit již za 15 Kč na den,“ dodává Renata Čapková, tisková mluvčí.

Kooperativa

Pojištění této pojišťovny v hodnotě 40 Kč na den ve variantě Aktivní sporty, kryje škody při rekreačním lyžování a snowboardingu na vyznačených a pro veřejnost otevřených sjezdovkách, dále při vysoké turistice a trekingu po vyznačených a pro veřejnost otevřených stezkách. Pokud si připlatíte ještě 20 Kč na den, budeme mít uzavřené i pojištění odpovědnosti.

ČSOB Pojišťovna

ČSOB Pojišťovna nabízí cestovní pojištění Zima v zahraničí s maximálním limitem léčebných výloh ve výši 4 mil. Kč. V případě úrazové pojistky je pro trvalé následky nastaven limit 200 tis. Kč, pro smrt 100 tis. Kč a denní odškodné pojišťovna vyplácí maximálně po 29 dní ve výši 50 Kč na den.

Součástí je i pojištění odpovědnosti s limitem za újmu na zdraví až do výše 2 mil. Kč a za újmu na majetku pak do 1 mil. Kč. Produkt obsahuje i pojištění zavazadel do 30 000 Kč.

Komerční pojišťovna

V Komerční pojišťovně se ceny u smluv sjednaných on-line pro dospělého pohybují od 16 Kč na den. Pojišťovna má navíc do konce března akci. Všechny smlouvy sjednané prostřednictvím internetu nebo aplikace Mobilní banka 2 budou se slevou 15 %.

I banky nám mohou nabídnout cestovní pojištění. Zde jsou příklady.

Česká spořitelna

K Osobnímu účtu u této banky si klient může připlatit cestovní pojištění na neomezený počet zahraničních cest a to již od 35 Kč za měsíc. Pojištění samozřejmě zahrnuje léčebné výlohy, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti, pojištění zpoždění letu a zavazadel. Klienti si pojištění mohou sjednat přes internetové bankovnictví, na webových stránkách nebo na informační lince ČS.

Raiffeisenbank

Banka nabízí ke svým platebním kartám cestovní pojištění, které platí pro všechny země světa, pro celou rodinu držitele karty, kryje letní i zimní sporty, zahrnuje asistenční a právní služby. Cena pojištění je 50 Kč na měsíc a u typů karet Business a Gold je zdarma.

Další článek


 

celkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

Nechápu, jak někdo může považovat cestovní pojištění...
Tereza M.
11. 11. 2018, 22:04

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená