FinExpert.e15.cz

Na kolik vás může přijít úraz na lyžích v Alpách?

(Inzerce) Na horách v zahraničí se rozhodně není radno spoléhat na modrou kartičku zdravotní pojišťovny. Cestovní pojištění pro lyžaře vám může ušetřit i miliony korun.
Na kolik vás může přijít úraz na lyžích v Alpách?

Říkáte si, že lyžujete skvěle, tak na co cestovní pojištění? I když se vám před 20 lety zdálo lyžování jako pohodový bezpečný sport a klidně jste lyžovali i bez přilby, situace na sjezdovkách se za ta léta radikálně změnila, potvrzují to záchranáři horské služby i pojišťovny.

Jaká jsou nejčastější zranění na lyžích?

Sněhu v zimě není, co bývalo, a umělý zledovatělý sníh představuje větší riziko úrazu. Je totiž mnohem tvrdší a rychlejší nežli sníh přírodní. Přibylo tak nejen naražených zad a kostrčí, ale i těžkých úrazů hlavy či páteře.

Výrazně přibylo také srážek lyžařů se snowboardisty, které jsou příčinou tržných ran, otevřených zlomenin a fraktur končetin.

Na zahraničních sjezdovkách představuje největší riziko přecenění vlastních schopností. Na kilometry dlouhých sjezdovkách mají čeští lyžaři jen málo zkušeností. Únava dělá své a úraz je na světě. Často dochází například k natržení kolenních vazů.

Ceny ošetření v oblíbených alpských zemích a další léčebné výlohy

Češi nejčastěji navštěvují alpské sjezdovky v Rakousku, Itálii nebo Francii. Z obecného průzkumu vyšly ceny nejčastějšího ošetření a lékařské péče následovně.

  • ambulantní ošetření naražených zad 5 tis. Kč
  • ošetření zlomené končetiny 25 - 40 tis. Kč
  • operace otevřené zlomeniny 400 tis. Kč
  • operace těžkého úrazu hlavy nebo páteře 570 tis. Kč
  • zásah horské služby a převoz sanitkou do nemocnice 10 tis. Kč
  • den v nemocnici 15 - 20 tis. Kč
  • převoz sanitkou do ČR 30 tis. Kč
  • transport vrtulníkem ze sjezdovky od 50 tis.

Sečteno a podtrženo můžete jeden "špatný" den na sjezdovce bez pojištění splácet třeba celý život. Podle pojišťovny Generali se totiž úraz vyšplhá mnohonásobně výš. Například komplikovanější zlomenina končetiny, vás může vyjít až na 400 000 Kč. V ceně je započítáno ošetření, rentgen, operace a repatriace sanitkou zpět do ČR.

Kryje vás cestovní pojištění dostatečně?

Řada lyžařů se zároveň často spoléhá na cestovní pojištění, které mají sjednáno k platební kartě. Bohužel ale takové pojištění je jen pouhý základ, který například neobsahuje připojištění odpovědnosti za škodu na zdraví nebo majetku způsobenou druhé osobě nebo transport vrtulníkem. Pokud takové pojištění máte, určitě si pečlivě prostudujte pojistné podmínky, než s ním vycestujete na hory.

Pokud byste totiž v alpských zemích způsobili cizinci zranění, jejich právníci vás pravděpodobně sedřou z kůže. V Generali takto "zachránili" jednu neopatrnou lyžařku, která zlomila německé lyžařce ruku. Její právníci vymáhali téměř 2 miliony Kč a německá pojišťovna si uplatňovala nárok přes 240 000 Kč. Pojišťovna Generali se s poškozenými stranami domluvila na cca milionovém vyrovnání a Česká lyžařka díky pojištění odpovědnosti vyvázla z celé situace jen s minimálními výdaji a odškodné uhradila pojišťovna.

A co je nejdůležitější? Nezapomeňte na sportovní připojištění! Lyžování a podobné zimní sporty patří totiž do rizikové kategorie. Je to jen pár korun navíc, ale bez nich by vám bylo pojištění v Alpách k ničemu. Online cestovní pojištění s připojištěním pro sportovce můžete navíc získat s celou řadou slev.

Další článek


 

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  5

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  3

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno) více