FinExpert.e15.cz

Na kolik se pojistit? Dvě třetiny Čechů jsou pojištěny na nízké částky


xls  |  15. 07. 2011 10:53

Jestli není správný výsledek toho průzkumu takový, že z těch 60 % by si mělo 10 % pojistnou částku zvýšit a zbývajících 90 % to pojištění zrušit, protože to jsou vyhozený prachy. Překvapuje mě, kolik lidí se nechala do těchto drahých a pro klienty nevýhodných produktů uvrtat.

 | 
nadčlověk  |  16. 07. 2011 15:01

Plácáš nesmysly, český prosťáčku. Pojistit se dá slušně a za rozumný peníze. Jestli právě tobě připadá pojištění jako takové neužitečné, tak to s tím nemá nic společnýho. Má to stejnou relevanci, jako když já budu tvrdit, že jsou zbytečná auta s cenou nad 0,5 mil, lyžařská střediska, výšivky, adrenalinové sporty, zahraniční kulinářské speciality atd. atd. Ty služby a výrobky mě neoslovují, tak je zrušme, že.

Že většina pojistných mluv nestojí za nic, tak to je dáno pouze a jedině přístupem lidí k pojištění. Většina z nich neřeší, co a v jakém rozsahu za svý pojistný dostane, hlavně když aspoň něco dostanou. To "aspoň něco" je běžný argument proti změnám pojistných smluv, kdy je lepší krytí zpravidla doprovázeno navýšením pojistného.

 | 
x  |  21. 07. 2011 11:57

No, mě to příjde spíš jako zaplacený článek pojišťoven, které už neví kde by co by. Já sice chápu že je lepší mít pojištění s větším plněním, ale pokud na ně nemám, tak je můj názor, že je lepší mít aspoň to, na které mám, než žádné. ono je to v životě tak se vším, je lepší mít dům 250m2+ a ne se placát v "sociálním" bydlení 120m2, i to SUV od BMW vám poskytne lepší bezpečí a komfort než 1.2HTP fobie, ale když nemám, tak nemám.

 | Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená