FinExpert.e15.cz

Na každého Čecha připadá státní dluh 111 tisíc korun


Fred  |  16. 12. 2009 11:27

Nevím, jak došli k tomu, že tenhle dluh připadá na každého občana -spíš každého politika, který byl ve vládě od doby co začal dluh vznikat. Já je nevolil, tak ať si to zaplatí ze svého, už tak mě tenhle "stát" dostatečně okrádá na daních (jestli se tomu ještě dá říkat daně -spíš je to sprostá zlodějina).

 | 
miki  |  16. 12. 2009 15:09

došli k tomu lehce... celkovou výši dluhu vydělili celkovým počtem obyvatel. Dluh na politika by se počítal lehce. protože stačí jeho výši vydělit cca 20. Víc lidi odpovědných za tenhle bordel není.

 | 
mr.detlef  |  16. 12. 2009 18:43

naopak těch lidí je podstatně více...

 | 
Petrolin  |  16. 12. 2009 15:26

Kam se hrabeme na amíky.Prý mají dluh 4,000.000Kč na hlavu.To by se jim měl svírat zadek a nejen bolet hlava.

 | 
Milan  |  16. 12. 2009 16:48

Znovu, již po několikáté jsem se rozčílil nad neomalenou drzostí médií, která mi, jakožto občanovi, periodicky vnucují myšlenku, že mám jakýsi podíl na státním dluhu,a vypočítávají mi výši mého údajného podílu. Znovu důrazně opakuji, že jsem si od nikoho nic nepůjčil a nikomu nic nedlužím. Nikdo, ani stát, není oprávněn půjčovat si mým jménem a zadlužovat mne.Defacto by se jednalo o trestný čin. Nic také nikomu nebudu splácet. Mou osobu si tento stát přivlastnil, aniž by se mne na cokoliv ptal,v okamžiku mého narození, ale to neznamená, že si se mnou může dělat co chce, Respektive zadlužit mne. Pokud je stát podnikatelskou jednotkou a nedokáže splácet své dluhy, pak zřejmě musí vyhlásit bankrot a musí být zrušen. To ale neznamená, že mám být zrušen i já. Dluh by měl být naúčtován podílově všem, kteří tomuto státu vládli v době od vzniku dluhu. Já jsem tyto osoby nikdy nevolil a jsem, co se týče jejich jednání (proti němuž jsem často protestoval), zcela bez viny. Z každých 100 Kč, které vydělám, si tento stát vezme 55-64 Kč formou Různých typů zdanění. Další peníze si ode mne stát bere formou daní z nemovitosti a jiných forem zdanění. Když si za zlomek skutečné hodnoty mé práce, kterou mi stát milostivě ponechá, cokoliv koupím, je toto "cokoliv" také již mnohokrát zdaněno, počínaje těžbou suroviny až k finálnímu výrobku a jeho prodeji. I zde platím v ceně výrobku státu odvody. Stát mi účtuje nejrůznější poplatky. Platím téměř nejdražší elektřinu v Evropě a jsem občanem energetické velmoci. Hospodář stát platí za kilometr silnice třikrát tolik, co kdekoliv jinde, a tak dále. Stát mne připraví zhruba o tři čtvrtiny hodnoty všeho, co vytvořím a vydělám, a tyto prostředky prošustruje nebo přerozdělí neznámo kam. Ani to mu však nestačí, ještě se mne a mé potomky pokouší zadlužit. Kdosi neznámý si na tento stát nabírá nehorázné půjčky,jako by byl stát jen nějakým "bílým koněm" zločinecké organizace. Stát, nebo kdosi, kdo se za jeho nálepku schovává, si ode mne bere několikrát větší berni, než si kdy panstvo dovolilo vzít od poddaného. Udržuje mne v chudobě, abych si nevyskakoval, aby mě snad ani nenapadlo z přebytků založit si firmu, začít podnikat a zaměstnávat jiné. Sám stát však pracovní místa nezajistí a těm, kdo nemají práci, pak bezostyšně přerozděluje to, co sebral mně, aniž by se mnou cokoliv konzultoval. A teď mi ještě oznamuje, jak mne zadlužil, za což pochopitelně nikdo Nenese odpovědnost, to udělala nějaká anonymní nezodpovědná krize. Zítra na mne pošle exekutora, aby mi sebral i to poslední, co mi ještě zbylo. Vážený a milý státe. Milá Česká republiko. Pěkně mě sereš

 | 
volič  |  17. 12. 2009 12:35

!!! SUPER. Máte naprostou pravdu. Váš text je nutno masově namnožit a v době tuhého předvolebního boje rozdávat všem občanům na náměstích, nádražích, bus zastávkách, letištích, v obchodech, v kostelech, na plovárnách, aj. , aby věděli, že K VOLBÁM SE CHODÍ a nevolili žádnou nyní parlamentní stranu. Jenom tak se zbavíme těch, co to vše způsobili!!!!

 | Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená