FinExpert.e15.cz

Na jaké dávky má nárok samoživitelka


oh  |  14. 06. 2013 07:30

Prý: "... výše alimentů by se měla pohybovat od 11 % do 25 % příjmu otce." Tak to mi úplně stačí. Který blb tohle mohl vymyslet? Proč tedy nejsou podobně formulovány dávky? Chce se mi zvracet. V tomhle státě je prostě možné všechno. Hlavně že soudci a poslanci mají své jisté, že?

 | 
Chaloupka  |  16. 06. 2013 11:18

Je sice hezké že říkáte ženám samoživitelkám na jaké dávky mají nárok ale žádná dávka nezmění nic na tom, že stát se samoživitelkou je vždy těžká životní prohra. Považoval bych za mnohem důležitější tomuto stavu předcházet a již ve škole učit , chlapce i dívky zodpovědnosti za svůj život a vést je k tomu o čem mají přemýšlet při výběru budoucích partnerů , jaké vlastnosti mají u nich při tom hledat. Prostě jim ukázát i na příkladech ze života , že lehkomyslnost při výběru partnera jim může těžce zkomplikovat celý jejich další život. VÍM, ŽE BLBOST A LEHKOMYSLNOST NELZE ZCELA VYMÝTIT ALE I KAŽDÝ DÍLČÍ ÚSPĚCH NA TOMTO POLI JE VÍTANÝM POKROKEM .

 | 
samoživitelka  |  16. 06. 2013 20:25

vážený pane není samoživitelka jako samoživitelka já jsem ovdověla v 25 letech se třemi dětmi,manžel dálkově studoval a jestli si myslíte že vám sociálka nasype nebo děti uživíte ze sirotčího důchodu,který se mimochodem vypočítává ze mzdy a odpracov.roků..tak se velice mýlíte. Díky auto.nehodě zaviněné opilým řidičem nemám příbuzné ani rodiče.Kdo nikdy nebyl v kůži samoživitelky vůbec nemá ponětí jak žijí. Ne všechny matky jsou nezodpovědné a lehkomyslné.

 | 
Chaloupka  |  16. 06. 2013 21:19

Vážená paní velice se omlouvám Vám i všem ostatním vdovám samoživitelkám. Vím, že Váš život není lehký a určitě je hodno úcty jak v této situaci zvládáte péči o děti. Opravdu jsem ve svém komentáři tuto úzkou skupinu vdov samoživitelek vůbec neměl na mysli a všem vdovám samoživitelkám se tímto omlouvám. Pro všechny ostatní samoživitelky které si svoji situaci zavinily svým špatným výběrem otce svých dětí však ani nadále žádné velké pochopení nemám , protože v životě v životě každý z nás za své blbosti a hloupá rozhodnutí platí.

 | 
Alex  |  10. 07. 2013 10:24

Ne vždy je možné učinit správný výběr. Samozřejmě když si ženská nabrnkne závisláka na automatech, alkoholu, někoho kdo nikdy nepracoval a ani nechce, tak je to jiná. Moje kamarádka měla "skvělého" přítele, chtěli dítě a když otěhotněla, tak jemu ruplo v bedně, řekl že na to nemá a odjel do ciziny a to prostě neovivníte. Mě spíš vadí ty fingované matky samoživitelky, které mají partnera se kterým žijí, mají třeba i dítě, ale on není uveden v rodném listě a ona pobírá všechny sociální dávky, tak jako by byla skutečně sama. Měli by probíhat pořádné kontroly a v případě, když se zjistí, že někdo takto klamal, tak by měl veškeré sociální dávky vrátit.

 | 
Vjerka  |  13. 08. 2013 09:44

Samozřejmě je předem promyšleno to, že otec je neznámý. Dovedeme si jistě představit, že je to sociální skupina, která nemá v úmyslu pracovat, nebo si tímto způsobem přivydělává. Nemyslím tím jen etnikum. Také jsou to lidé, kteří prostě jen napodobují naší politickou elitu, ale v mnohem menším měřítku. Já znám sousedku, která takhle žije s přítelem, otcem dítěte. On pracuje, má něco kolem 15 tis. příjem, ona také vždy pracovala, ale propustili ji. Řádně platí byt, ale prostě, aby se mohli slušně zařídit, žít trošku normálně, přistoupili k tomuto kroku, kdy získají něco málo peněz navíc. Jsou mladí, nechtějí se zadlužovat, protože práce v našem regionu je zázrak. Začínali od píky, oba mají středoškolské vzdělání, ale bohužel je partner nucen pracovat jen za tuto almužnu. Mají auto, starší Fabiii, nikoli Mercedes a nepijí, nehrají automaty a nefetují!!! Ale je ubohé, že i když chodíte do práce, nemáte na slušný život!!! Nemají snědou pleť,10 dětí jako někteří a k tomu jen právo a nikoliv povinsti, nemají ubohý poslanecký plat,nekradou, jen prostě si pomáhají k normálnímu životu, protože v tomto státě je to tak!!!! A já byla matka samoživitelka, vím co to obnáší a divím se, že jsem přežila!!!! Dnes mám děti velké a modlím se, ať k tomuhle nikdy nedojde, ale niky, neříkej nikdy!!! Takže dokud stát nepřestane krást v miliardách, dokud se neobnoví morálka a úcta k pracujícím lidem, ne k vyžírkům, dokud nebude rozdíl mezi slušnými a nepřízpůsobivými, dokud budou feťáci a alkoholici mít lékařskou péči zdarma, nechtějte aby lidé kteří chtějí jen žít jako lidé, přistoupí k různým praktikám, aby měli pár peněz navíc, protože jsou trestání za to , pracují a žijí slušně!!!!!!!!!!

 | Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená