FinExpert.e15.cz

Na internetu stále nejčastěji platíme dobírkou

Klepněte pro větší obrázekSpolečnost Internet Mall, která patří mezi naše největší prodejce spotřebního zboží na internetu uvedla, že zákazníci při platbě za zboží objednané přes internet stále nejvíce využívají dobírky nebo platí v hotovosti při převzetí nákupu. Podle společnosti Internet Mall také výrazně roste podíl splátkového prodeje. V meziročním srovnání je viditelný zvyšující se podíl plateb bankovním převodem, naopak platební karty spotřebitelé využívají stále jen okrajově. Data vycházejí ze statistik společnosti za období 1. 1. 2005 – 15. 4. 2005 a porovnávají stejné období roku 2004.

„Platba za zboží prostřednictvím dobírky je dlouhodobě nejčastější, snad protože zákazníci chtějí nejdříve vidět, že jim zboží opravdu doručíme. Při dalším nákupu pak vyzkouší i jiné možnosti úhrady, například bankovní převod“, říká o platbách za internetové nákupy Ondřej Fryc, generální ředitel společnosti Internet Mall. V procentním vyjádření tvoří platby na dobírku a při převzetí zboží 80 %.

Velmi výrazně roste podíl prodeje na splátky a úvěrové karty (10 % zákazníků), zvláště pak po zavedení systému „splátky na dálku“, kdy žádost o úvěr vyplňuje zákazník bezprostředně po odeslání objednávky a ihned se dozví, zda byl úvěr schválen. Díky vlastní dopravě je pak Internet Mall schopen dodat zákazníkovi zboží ve zvoleném termínu a čase, přičemž samotný podpis úvěrové smlouvy proběhne až při předání zboží, doma u zákazníka.

Bankovním převodem platí zhruba 8 % zákazníků a podíl tohoto způsobu platby meziročně mírně vzrostl. Naopak úhrada za zboží platebními kartami spíše stagnuje a i přes moderní technologie zabezpečení zákazníci tento způsob využívají pouze zhruba ve 2 % případů. 

Ze statistik dále vyplynulo, že nejčastěji lidé volí dopravu až do domu, kterou Internet Mall zajišťuje pomocí vlastní logistiky nebo obchodním balíkem. Zhruba 21 % zákazníků společnosti volilo vyzvednutí zboží na jedné z pěti kamenných poboček.

Zdroj: Internet Mall

 

Další článek


 

celkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

šance 3D Secure a špatná kampaň
trebor
9. 5. 2005, 10:42

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená