FinExpert.e15.cz

Na hokejové MS vlakem? Kolik to bude stát?

Klepněte pro větší obrázekČeské dráhy upozorňují na možnost cestovat na MS v hokeji po železnici. Vlaky EuroCity jezdí pětkrát denně z Prahy přes Pardubice a Brno do Vídně, přičemž spoj Vindobona jezdí již ze severočeského Děčína a Ústí nad Labem. Spoje EuroCity zajišťují také dvakrát denně spojení z Ostravy, Přerova a Otrokovic. Přímé vlakové spojení s Vídní má jedenkrát denně i Plzeň, dvakrát za den pak České Budějovice, čtyřikrát v průběhu dne jezdí přímé spěšné vlaky ze Znojma.  

Další spojení nabízejí přímé osobní vlaky. Například z Břeclavi, kam lze přijet řadou přímých rychlíků z různých koutů České republiky, odjíždějí osobní vlaky vídeňské příměstské dopravy v intervalu jedna až dvě hodiny.

Vlakem se můžete bez komplikací vrátit zpět do České republiky i z odpoledních a podvečerních hokejových utkání. Poslední vlak EuroCity do Prahy odjíždí z Vídně v 19.34 hod., noční rychlík na sever Moravy a do Prahy má odjezd ve 22.08 hod. Poslední osobní vlak do Břeclavi odjíždí z Vídně kolem půl deváté večer. Také do Znojma či na jih Čech odjíždějí odpolední a podvečerní spoje po 18. hodině.

Vlakem lze bez komplikací cestovat rovněž do Innsbrucku. Mezi Vídní a Innsbruckem jezdí spoje EuroCity v intervalu přibližně 2 hodiny a přes 500 kilometrů dlouhou trasu překonají obvykle za 5 hodin. Spoje do Innsbrucku odjíždějí z Vídně ze Západního nádraží (Westbahnhof), kam je možné dojet tramvají číslo 18 z Jižního nádraží (Südbahnhof), kam přijíždějí vlaky EuroCity z Prahy a Ostravy a osobní spoje z Břeclavi. Do expresů do Innsbrucku lze přistoupit také v Linci, kam jezdí vlaky z Prahy a jihu Čech.            

Ceny a slevy při cestách do Vídně

Při cestách do Vídně můžete využít množství různých slev a zvýhodněných jízdenek, včetně Karty Z. Ze vzdálenějších míst České republiky lze využít jízdenky CityStar , které je nutné zakoupit alespoň 3 dny před cestou a cestující musí strávit jednu noc ze soboty na neděli v cílovém místě. Proto je České dráhy doporučují především pro víkendové cesty do Vídně či Innsbrucku nebo při delším pobytu v dějišti hokejového šampionátu.

Pro cesty z jihu Čech a Moravy platí zlevněné zpáteční jízdenky EURegio, jejichž platnost je 4 dny. Ty se vydávají ze stanic České Budějovice, Znojmo, Brno či Břeclav a platí také ve vlacích EuroCity.            

Při cestách do Innsbrucku nebo při delším pobytu na hokejovém šampionátu a více cestách mezi Vídní a Innsbruckem, nebo dalšími částmi Rakouska, lze výhodně využít síťové jízdenky EuroDomino. Platí pro 3 až 8 jednotlivých dní během jednoho měsíce. Skupiny od 6 osob mohou cestovat se skupinovou slevou.  

Příklad cen do Vídně v Kč k 19. dubnu 2005

Klepněte pro větší obrázek

Pozn.: CS – zpáteční jízdenka CityStar, EU – zpáteční jízdenka EURegio, ceny se mohou měnit dle kurzu Kč / Euro
/* - směr Gmünd N.Ö.
/*1 - směr Retz 
Ostatní – směr Břeclav 

Zdroj: České dráhy 

Další informace: www.cd.cz

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená