FinExpert.e15.cz

Na dovolenou s platebkou

Platební karty MasterCard jsou dobrým pomocníkem při cestách do zahraničí.

Platební asociace MasterCard Europe, která je vedoucím platebním systémem v České republice a v Evropě, doporučuje všem občanům ČR, aby při svých cestách do zahraničí nezapomněli na mezinárodní platební kartu. Ta jim pomůže nejen v případě jakéhokoli nenadálého vydání, ale i v situaci, kdy se například cestovní kancelář dostane do nečekaných potíží.

Každý majitel platební karty asociace MasterCard Europe má po 24 hodin denně nepřetržitý přístup ke svým penězům a nemůže ho tedy prakticky překvapit nečekaný výdaj vyššího obnosu peněz. Debetní  platební karta mu po celou dobu umožňuje úplný přístup k zůstatku na běžném účtu v České republice (včetně možnosti čerpání kontokorentu); v případě kreditní karty má klient zcela dostupný schválený úvěrový rámec.

Platební karta tak umožní využít například nenadálé nabídky přikoupení fakultativního zájezdu či dalších služeb, které mohou výrazně zpříjemnit dovolenou. Zároveň však v případě nečekaných finančních problémů cestovní kanceláře je platební karta nástrojem, který umožní uhradit zpáteční cestu domů, nebo případně doplatit pobyt přímo na místě a navzdory neočekávaným potížím strávit dovolenou do konce. Samozřejmá je také možnost nechat si převést na příslušný běžný účet prostředky od příbuzných v České republice a vyhnout se tak případným vysokým poplatkům za jiné formy transferu hotovosti do zahraničí.

V neposlední řadě je používání platební karty v zahraničí výrazně výhodnější než používání hotovosti. Při platbách kartou v obchodech nebo při výběru z bankomatu je používán pro přepočet výhodnější devizový kurz. Zároveň nemusí klient před odjezdem do zahraničí složitě počítat, kolik českých korun ve směnárně promění, protože s kartou MasterCard bude mít vždy po ruce právě tolik financí, kolik skutečně potřebuje. Není  omezen hotovostí, kterou má u sebe, a nečelí zároveň žádnému kursovému riziku či dodatečným nákladům spojeným s výměnou hotovosti ve směnárně. Za platbu kartou u obchodníka není zároveň držiteli platební karty účtován žádný poplatek.

Platební karty jsou navíc také o mnoho bezpečnější než hotovost – zatímco v případě ztráty či zcizení hotovosti jsou prostředky většinou nenávratně ztraceny, platební kartu lze 24 hodin denně zablokovat a peníze tak zůstávají v bezpečí na bankovním účtu. Velmi rychle lze rovněž získat přímo v zahraničí náhradní platební kartu či nouzovou hotovost.

Zdroj: TZ MasterCard

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená