FinExpert.e15.cz

Motoristé pláčou, likvidátoři se smějí :-)

„Nejvíc mě mrzí, že zajíce potom přejelo auto v protisměru. To jsem ho mohla přejet rovnou a nemusela mít škodu na vozidle.“

Přišel mi zase jeden ze starých známých "rádoby vtipných" mailů, které dostává převážná většina z vás a někteří, tak jako já, je bez milosti rovnou pošlete do koše. V tomto případě byste však udělali velikou chybu. Uznáte sami, s tímto jsem se zkrátka musel podělit.

V rámci víkendového „relaxu“ vám totiž přinášíme pár životních osudů motoristů, kteří mají za sebou nemilou zkušenost s autonehodou, ale přiznejme si, v tomto případě slza likvidátorů pojistných událostí neukápla pouze z nutnosti vyplatit odškodné, ale u některých výtvorů museli jistě plakat smíchy.

Tak jako si Policie dělá při autonehodě mimo jiné i náčrt vzniklé situace pro větší přehlednost, mají i motoristé, kteří Policii ze zákona volat nemusejí, možnost svůj popis nehody ztvárnit graficky tak, aby bylo zřejmé, jak k nehodě došlo. Není vyloučeno, že takovýto nákres po vás bude požadovat přímo likvidátor pojišťovny, který má tuto událost na starost. 

 Neviditelné auto 
                                                                                                            

Klepněte pro větší obrázek

 Včela zabiják

 

Klepněte pro větší obrázek


Ach to parkování

 

Klepněte pro větší obrázek


Jen počkej, zajíci!

 

Klepněte pro větší obrázek

Druhou sérii těchto úchvatných maleb vám přineseme v příštím víkendovém díle.

 

Pro úplnost uvádíme, jak se zachovat v případě, když nehodu řešíte bez asistence policie.

Dojde-li při dopravní nehodě k usmrcení nebo zranění osoby nebo k hmotné škodě převyšující zřejmě na některém ze zúčastněných vozidel včetně přepravovaných věcí nebo na jiných věcech částku 50 000 Kč, jsou účastníci dopravní nehody mimo jiné povinni neprodleně ohlásit dopravní nehodu policistovi.

Pokud se ale jedná o škodu menší než 50 000 Kč a jsou splněny podmínky, za kterých nemusí dopravní nehodu vyšetřovat policie, je na vás, abyste provedli všechny úkony korektně a nemuseli se pak s pojišťovnou dohadovat, zda vůbec a v jaké výši vám vyplatí peníze. 

Především by řidiči měli vyplnit formulář o škodné události, který dostali při uzavření povinného ručení od své pojišťovny. Pokud ho nemají, stačí vše sepsat na obyčejný papír. V dokumentu musí být označen viník, který své zavinění uzná a podepíše. 

Dále si opište registrační značky aut, jméno, adresu, rodné číslo a kontakt na řidiče. Viník musí poškozenému předložit i doklad o pojištění. Z něj si opište jméno pojišťovny, u které má viník uzavřeno povinné ručení, a číslo pojistné smlouvy. 

Pokud byli u nehody svědci, napište si také jejich jména a adresy. Důležité je na sepsaný dokument nakreslit jednoduchý náčrtek nehody s označením místa střetu. Pokud máte u sebe fotoaparát, třeba i jen v mobilním telefonu, nehodu vyfoťte. Písemně uveďte, k jakým škodám na autech došlo.

Zavolejte asistenční službě své pojišťovny a zjistěte, které služby pro vás může zařídit, zda jen odtah, nebo vám pomůže pojistnou událost vyřídit. 

Oznámení pojišťovně a uhrazení škody 

Nehodu musí pojišťovně viníka oznámit jak poškozený, tak ten, kdo ji zavinil. Předtím než si nechá poškozený auto opravit, musí pojišťovnu kontaktovat a domluvit se na termínu, kdy si její pracovník škodu na autě prohlédne a zdokumentuje. Pokud má viník havarijní pojištění, vozidlo musí své pojišťovně k prohlídce dopravit také. 

Pojišťovna plnění vyplatí na základě předložení faktury, kterou vystaví autoservis po opravě auta. Jinou možností je tzv. plnění rozpočtem, kdy pojišťovna náklady na opravu odhaduje. To se hodí zejména v případech, kdy si auto opravíte svépomocí nebo nemáte na opravu v autoservisu peníze a auto necháte opravit, až když vám pojišťovna škodu vyplatí.

Další článek


 

celkem 23 komentářů

Nejnovější komentáře

fake
lukas
30. 11. 2007, 13:01
Re: Zajimave
Monak
26. 11. 2007, 09:55
Re: problem s vinikem
Sword
20. 11. 2007, 12:03
Re: Dotaz jenom malý...
PF_
20. 11. 2007, 00:38
Re: Dotaz jenom malý...
xf
19. 11. 2007, 22:13

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená