FinExpert.e15.cz

MONTGOMERY GRAY EVENTS: Summit Byznys v Číně představí evropským investorům projekty v hodnotě 20 miliard euro

V současné době Čína nabízí v rámci veřejné soutěže více než 300 projektů a očekává, že evropské společnosti je obohatí o odbornou znalost a jako partneři podpoří jejich realizaci

Společnost Montgomery Gray Events, specialista na organizaci mezinárodních obchodních a investičních fór, pořádá za podpory německé společnosti Berlin Partner a britské CBI summit s názvem Byznys v Číně. Summit se uskuteční v Berlíně ve dnech 28.–29. května 2008 v prostorách Berlínského kongresového centra na ploše o rozloze 10 000 m2.

Hlavním záměrem summitu je svést dohromady představitele čínského a evropského průmyslu s rozhodovací pravomocí. Summit zároveň poskytne prostor společnostem, které se chtějí prosadit na čínském trhu či rozšířit své stávající postavení, aniž by musely aktivně usilovat o získání aktuálních investiční projektů.

„Příležitost evropských společností přispět k rychlému růstu čínského trhu jevýznamná, a to zejména v oblastech, ve kterých již prokázaly svoji kvalifikaci,“ říká Christian Treichel, ředitel pro mezinárodní obchod ve společnosti Berlin Partner GmbH a dodává: „Věříme, že summit Byznys v Číně těmto společnostem poskytne dostatečné povědomí o možnostech, jež čínský trh nabízí, a urychlí tak jejich proniknutí na trh. Naším cílem je zjednodušit tento proces, aby mohl proběhnout vzájemný dialog a vznikl prostor pro budování obchodních vztahů.“

Význam a hodnota summitu pro evropské společnosti*, které se jej zúčastní, je nezpochybnitelná. Událost, jež poskytne místo pouze pro 800 zástupců, je organizovaná za podpory 10 podvýborů** Čínského výboru pro podporu mezinárodního obchodu (The China Council for the Promotion of International Trade – CCPIT), Čínské komory mezinárodního obchodu (China Chamber of International Commerce – CCOIC) a Čínského vládního orgánu, jež potvrdil platnost, rozsah a kvalitu projektů, nabízených v rámci veřejné soutěže v Evropě.

Jelikož Čína přikládá nalezení vhodných partnerů pro realizaci projektů velký význam, přiveze CCPIT do Berlína 200 exklusivně pozvaných představitelů státní moci a průmyslu, aby se účastnili jednání ohledně projektů nabízených v rámci veřejné soutěže. Projekty se například týkají automobilového průmyslu, zemědělství, stavebnictví, chemického průmyslu, energetického průmyslu, výroby elektroniky, infrastruktury, informačních technologií, dopravy, telekomunikací, textilního průmyslu, výroby plastů či farmaceutického průmyslu. Obchodní příležitosti*** existují prakticky v každém průmyslovém sektoru napříč celou Čínou.

Richard Lambert, generální ředitel společnosti CBI, říká: „Čína každé tři roky zdvojnásobuje objem světového obchodu. Stala se druhým největším obchodním partnerem Evropské unie, nicméně je třeba dosáhnout jisté rovnováhy. Zatímco import z Číny přesahuje 190 miliard euro, export do Číny se rovná pouhým 63 miliardám euro. Čínský trh se zbožím a službami s přidanou hodnotou, které jsou evropské společnosti schopny dodat, však velmi rychle roste. Doufáme proto, že summit Byznys v Číně povzbudí více firem k zapojení se do této rychle rostoucí ekonomiky.“

K dosažení maximální efektivity summitu obdrží všichni zástupci evropských společností před zahájením akce plán osobních schůzek sestavený dle jejich požadavků, např. podle průmyslového odvětví, rozpočtu, cíle, kapitálu či strategie společnosti.

Současně se schůzkami budou probíhat přednášky poskytující všeobecný přehled o klíčových aspektech podnikání v Číně a řada seminářů zaměřená na specifická průmyslová témata. Dále zástupci všech zúčastněných čínských regionů představí jednotlivé regiony včetně souhrnu dosažených obchodních výsledků, objemu investice a přehleduaktuálních projektů, pro které se hledají zahraniční partneři.

Summit Byznys v Číně vytvoří nezbytnou platformu pro společnosti, jež se snaží proniknout na čínský trh a zároveň umožní expanzi evropskýchfirem, které tam již podnikají.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená