FinExpert.e15.cz

Moneybookers je plně v češtině

Platební portál moneybookers do jisté míry konkuruje americkému PayPalu. Ale jednu výhodu má navíc, nyní umí česky.
Moneybookers je plně v češtině

V pátek 15. prosince 2006 dostali všichni čeští uživatelé platebního portálu moneybookers.com e-mail se sdělením, že je nyní kompletně plně v českém jazyce. Při podrobném zkoumání však zjistíte, že to není "typická" čeština. Věty sice neobsahují chyby, ale sami zjistíte, že uváděný slovosled  se v praxi běžně nepoužívá. Vypadá to, že stránky asi překládal Čech žijící ve Velké Británii, anebo se překladatel snažil doslovně překládat všechna slova. Přesto, buďme rádi za tu možnost.

V oficiálním e-mailu se doslova uvádí:

Moneybookers už je tady česky! 
Vážení(á) pane,

Právě nastartovala česká verze našich webových stránek moneybookers.com, abychom vylepšili naše služby pro česky hovořící zákazníky.

Jestli je tato aplikace pro Vás a Vy dáváte přednost Moneybookers v češtině, prosím, postupujte následovně:

1. Jděte na webové stránky Moneybookers. Jestli se Vám neotevřou v češtině, klikněte na českou vlajku nahoře v levém rohu. Jestli tam českou vlajku nevidíte, vyhoďte do koše vyrovnávací paměť Vašeho browseru a znovu otevřete stránku.
2. Když se přihlásíte do Vašeho účtu, jděte do 'Můj účet' > 'profil', vyberte 'Čeština' za jazyk, který preferujete a zmáčkněte tlačítko 'potvrdit' na téže stránce.

Moneybookers jako rychlý, bezpečný a levný způsob platby je opět o krok vpředu jako evropský systém služeb pro emailové platby… 

Moneybookers připomínka o bezpečnosti

Chraňte své heslo

Moneybookers a jeho zástupci NIKDY od Vás nebudou žádat odhalit Vaše heslo. V této politice se výjimky nepřipouští. jestli se Vás někdo zeptá na heslo telefonem nebo emailem, nebo přes webové strány jiné než moneybookers.com, odmítněte a okamžitě to oznamte na security@moneybookers.com.

Vstupujte do svého účtu tak, že použijete POUZE spojení k přihlášení do systému na úvodní stránce Moneybookers.
Prosím uvědomte si, že Moneybookers a jeho zástupci Vám NIKDY nepošlou email se žádostí dát jim Vaše detaily o registraci nebo abyste kliknuli na svůj hyperlink a vstoupili do Vašeho účtu. Okamžitě oznamte jakýkoliv incident na
security@moneybookers.com.

Případ citlivého přihlášení

Prosím pamatujte, že Vaše heslo je citlivé, dlouhé nejméně 6 znaků, obsahuje alespoň jedno číslo nebo nealfabetický znak abecedy jako '-'.

Po standardním přihlášení z české IP adresy jsem byl automaticky přesměrován na českou verzi portálu.

Hodí se nejen pro mikroplatby

Moneybookers je anglický platební portál, který slouží především jako alternativa konkurenčního amerického platebního portálu PayPal. Moneybookers má nižší ceny a českým uživatelům umožňuje "nabít" peníze na účet u moneybookers i prostřednictvím klasického bankovního převodu. Kromě mikroplateb lze moneybookers poměrně dobře využít i pro převody mezi vašimi účty v zahraničí.

Konkrétní příklad: Máte soukromý účet v polské, německé a rakouské bance. Nejlevnější zahraniční převod z českého bankovního účtu by stál 150 Kč (Waldviertler Sparkasse von 1842). Prostřednictvím moneybookers lze peníze poslat z vašeho účtu v české bance na platební portál a posléze si naakumulované prostředky můžete vybrat převodem na váš zahraniční účet.

Poplatek za výběr prostředků na váš hlavní český účet registrovaný u moneybookers je okolo 50 Kč bez ohledu na částku. Pokud vybíráte peníze do výše 350 EUR (cca 9 800 Kč) na váš účet v zahraniční bance, poplatek je stejný, tj. okolo 50 Kč (1,8 EUR). Při vyšších výběrech zaplatíte okolo 98 Kč (3,5 EUR), ale to je pořád méně než běžná přeshraniční platba v EUR nebo v jiné měně, která stojí u českých bank v průměru okolo 220 Kč (min. 150 Kč u WSPK).

Platba trvá déle, ale je vyvážena cenou

Celý proces převodu prostředků na váš účet v zahraničí trvá asi 6-8 dnů (odeslání platby z CZ účtu, připsání na moneybookers, odeslání z moneybookers a připsání na účet v zahraničí), ale výhodou je cena, která je nižší než u našich bank. Kurzy opět nejsou špatné a často vycházejí lépe než u varianty deviza-prodej, kterými české banky posílají zahraniční platby. Pro časté otázky jen upřesňuji, že převod lze uskutečnit jen na váš účet, tj. musíte být majitelem účtu. Máte-li v zahraničí závazky, které musíte hradit, není nic jednoduššího, než si založit účet v zahraniční bance a jednou měsíčně prostředky do ní převést tímto způsobem. Ušetříte.

Kombinace za babku

Pokud potřebujete platit v rámci EU v eurech, doporučuji vám založení účtu např. u žitavské Volksbanky. Vedení účtu je zdarma, vydání debetní platební karty první rok rovněž, internetové bankovnictví je bez poplatku a převody v rámci EU v eurech stojí okolo 5 Kč (0,18 EUR). V kombinaci s moneybookers pro dotaci účtu u německé Volksbanky získáte významného pomocníka pro platby v EU a doslova za pakatel. Za pětikorunu můžete posílat platby i do České republiky, bude-li platba v eurech, s uvedením IBAN a pro typ poplatků SHA. (Raději to ale nedělejte, vás by to sice přislo levně, ale příjemce by se nedoplatil...)

Kurzy nižší než u českých bank

Pro stanovení kurzu moneybookers používá oficiální sazby Evropské centrální banky zvýšené o marži 0,95 % u měn EUR, USD a GBP. Je-li platba v jiné měně (tj. např. CZK, PLN apod.), následuje marže 1,3 %. I přes uvedené příplatky jsou však kurzy často lepší než u našich bank.

Další článek


 

celkem 24 komentářů

Nejnovější komentáře

Re:Paypay
DoG
11. 5. 2007, 00:45
Re:moneybookers nebrat
DoG
7. 5. 2007, 14:50
Re:Paypay
DoG
7. 5. 2007, 14:40
Re:moneybookers nebrat
Dalibor Z. Chvátal
7. 5. 2007, 07:47
Re:Paypay
Dalibor Z. Chvátal
7. 5. 2007, 07:44

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená