FinExpert.e15.cz

Modrá banka s modrým světem

Modrá je dobrá, zpívá se v jedné písni. O spotřebitele chce začít bojovat i modrá rodinná banka, jak si sama sobě říká.
Modrá banka s modrým světem

Zlatý věk stavebního spoření je u konce a tuto kategorii čeká těžká budoucnost. Tato věta byla motivem včerejší tiskové konference Modré pyramidy. Lidé ze stavební spořitelny začali přemýšlet, jak vytěžit ze svých klientů maximum, ale přitom jim nabídnout motivaci setrvat u stavební spořitelny.

Všechno se točí kolem modré

V říjnu loňského roku koupila zbytek podílu Modré pyramidy Komerční banka, která je nyní 100% akcionářem. Je zcela přirozené, že se budují snahy provázat produkty vlastní finanční skupiny a nabídnout klientům jedné společnosti produkty druhé a opačně. A podobně přemýšlí i Modrá pyramida. Společně s Komerční bankou proto připravila nové služby pro své stávající klienty. Ty mají Modrou pyramidu ještě více zatraktivnit, aby stávající klienti zůstali nadále k stavební spořitelně loajální a mohli využívat benefity za svoji věrnost.

Modré konto

Stávající klienti Modré pyramidy i ti, kteří si čerstvě uzavřou novou smlouvu o stavebním spoření nebo získají úvěr, si mohou založit bankovní účet nazvaný Modré konto. Ten nabídne běžné platební služby za měsíční poplatek 49 Kč. V ceně poplatku je měsíční výpis z účtu, debetní karta Visa Electron s jedním měsíčním výběrem v ceně z bankomatů KB a telefonní nebo internetové bankovnictví. Rozšířenou variantou je Modré konto plus, které má totožné parametry, ale navíc nabídne v ceně měsíčního paušálu i Modrou kreditní kartu, to vše za 99 Kč měsíčně. Modré účty pochopitelně neotevírá Modrá pyramida, ale využívá k tomu svoji matku, Komerční banku. Jde tak o klasický cobrandový účet, který otevře Komerční banka výhradně klientům Modré pyramidy. Úroková sazba obou účtů je 0,2 % p.a. Máte-li modrou rádi, můžete si účet založit již nyní nebo svůj stávající účet u KB obarvit domodra.

Modrá kreditka

Cobrandovou kreditní kartu Visa s logy obou bank mohou získat opět výhradně klienti Modré pyramidy, a to od října 2007. Má standardní parametry, 45denní bezúročné období vztahující se i na hotovostní transakce, minimální splátku ve výši 5 % z čerpané částky a maximální  úvěrový limit ve výši 250 000 Kč. Lze vydat i jednu dodatkovou kartu. V ceně karty je pojištění schopnosti splácet. Může být automatickou součástí Modrého konta plus, nebo vydána samostatně.

Poplatky odpustíme

Novinkou je odpuštění měsíčního paušálu za vedení účtu podle výše obratu, který na účet přijde. V případě Modrého konta stačí k odpuštění 49korunového poplatku kreditní obrat v minimální výši 15 000 Kč měsíčně, u varianty Plus je potřeba učinit obrat v minimální výši 25 000 Kč, poté vám Komerční banka odpustí poplatek ve výši 99 Kč. Podobně je na tom Modrá kreditka, při ročním obratu nad 36 000 Kč je odpuštěn roční poplatek za její vedení. Poplatek za kreditku se neplatí, je-li součástí Modrého konta plus. V ostatních případech se poplatek účtuje (jeho výši zjišťujeme, v době psaní článku nebyla informace k dispozici). V rámci uvítací akce je do konce roku 2007 odpuštěn měsíční poplatek všem, kteří si Modré konto a jeho plusovou variantu založí.

Modrá půjčka

Loajalita bude odměněna i spotřebitelským úvěrem se zjednodušeným získáním pro stávající klienty Modré pyramidy. Komerční banka vám takto půjčí maximálně 250 000 Kč na dobu 7 let. Jednoduchost získání je vykoupena úrokovou sazbou, která začíná na 15,9 % p.a. Zajištění banka nevyžaduje a půjčku je možné získat již nyní.

Modré fondy

Pro odvážné budou v prosinci 2007 v prodeji investiční podílové fondy finanční skupiny Société Générale. Půjde o tři investiční fondy: konzervativní fond Fénix, smíšený fond a fond garantovaný.

Rodinná banka s rodinným poradcem

Modrá pyramida má ambice stát se rodinnou bankou, která nabídne či zprostředkuje další služby v rámci stejné finanční skupiny. K tomu mají pomoci i její tzv. rodinní finanční poradci, u nichž lze sjednat jakýkoliv z modrých produktů. Pokud ještě jako klienti Modré pyramidy účet u Komerční banky nemáte a nabídka se vám líbí, máte dvě možnosti: zaběhnout na pobočku KB a vše si sami zřídit, anebo si zavolat rodinného finančního poradce, který s vámi sepíše smlouvu a zajistí založení účtu v bance či kreditní kartu. Pobočce se však stejně nevyhnete, pro podpis, převzetí platební karty a nastavení dalších parametrů tam musíte naklusat.

Výbava od A do Z

Cesta, kterou se vydala Modrá pyramida, je běžným procesem, jak motivovat stávající klienty k větší loajalitě. "Kliente, zůstaň u nás a my se o tebe postaráme." Stejně postupuje i Českomoravská stavební spořitelna ("Liška"), ta podobně spolupracuje s Poštovní spořitelnou. Raiffeisen stavební spořitelna (RSTS) zatím moc využít spojení s finanční skupinou Raiffeisen neumí, takže klienti RSTS získají výhodněji jen kreditní karty Raiffeisenbank. Hypo stavební spořitelna má v současné době úplně jiné starosti spojené se sloučením se skupinou UniCredit. Stavební spořitelna České spořitelny zatím žádnou věrnostní motivaci nenabízí, ale na nedávné tiskové konferenci zástupci ČS upřesnili, že se tato možnost zvažuje.

I přes motivační parametry nových produktů Modré pyramidy je vidět, že za nimi stojí v pozadí Komerční banka – to se projevuje především vyšší cenou a úrokovými sazbami. Nabídka má oslovit především stávající klienty Modré pyramidy a naopak stávající klienty Komerční banky nalákat k využívání služeb Modré pyramidy. Pořízení modrých produktů nemusí být výhodné, pro aktivní klienty se vyplatí sáhnout například po Extra kontu Komerční banky. Rovněž i spotřebitelský úvěr lze získat za výrazně výhodnější sazby začínající od 8,9 % p.a., pokud se rozhlédnete po konkurenci, o kreditních kartách platí to samé.

Pokud vám připadá modrá dobrá a líbí se vám být oblečeni do barvy, krerou ve svém finančním světě preferujete, je nabídka určena právě pro vás. Ostatní mohou ušetřit právě tím, že zvolí barvu jinou.

Další článek


 

celkem 2 komentáře

Nejnovější komentáře

Re: Jak se tak dívám
D
5. 9. 2007, 19:39
Jak se tak dívám
petrph
5. 9. 2007, 11:21

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená