FinExpert.e15.cz

Mobilní eKonto nyní ochrání telefony před nebezpečnými aplikacemi

Praha, 6. března 2014

Raiffeisenbank zveřejnila aktualizovanou verzi Mobilního eKonta, nejlepší finanční aplikace roku 2013. Mobilní eKonto je díky řadě bezpečnostních prvků považováno za nejbezpečnější na českém trhu, banka bezpečnost aplikace pro chytré telefony nyní ještě zvýšila. V průběhu letošního roku představí banka v aplikaci řadu dalších novinek. 

Raiffeisenbank připravila novinky ve své aplikaci pro chytré telefony Mobilní eKonto. „V poslední době české banky čelí řadě útoků, které nenapadají jen počítač klienta, ale i proces zpracování SMS na jeho chytrém mobilním telefonu. Přestože jsme doposud nezaznamenali žádný úspěšný pokus tohoto typu na naše klienty, nabízíme nyní uživatelům smartbankingu jako prevenci proti podobným útokům další unikátní bezpečnostní prvek,“ uvedl produktový manažer Raiffeisenbank Vratislav Kříž.

Na přihlašovací obrazovce majitelů telefonu s operačním systémem Android je nově banner, pomocí kterého Mobilní eKonto najde všechny aplikace v telefonu, které mají právo číst SMS zprávy klienta. Pro lepší přehlednost jsou tyto aplikace vizuálně rozděleny na ty, které si majitel stáhl z obchodu Play (ty jsou považovány za bezpečnější) a ty, které se do telefonu dostaly jiným způsobem, např. jsou v telefonu přednastavené od výrobce nebo se stáhly bez vědomí klienta. „Takové aplikace mohou být potenciálně nebezpečné, pokud klientovi na stejný telefon chodí například autentizační SMS zprávy pro přihlášení do internetového bankovnictví. Díky novince tak mají uživatelé přehled o všech aplikacích, které se jim stáhly bez jejich vědomí a mohou se těchto potenciálně nebezpečných aplikací jednoduše zbavit,“ vysvětlil Vratislav Kříž.

Nová verze aplikace dále přináší drobné grafické úpravy, vylepšení map na Androidu, klienti s iPady mají připravenu novou přihlašovací obrazovku. „V letošním roce ještě připravíme řadu dalších novinek, mj. v oblasti nastavení karet či správy trvalých příkazů,“ dodal Vratislav Kříž. 

Za inovativnost, uživatelskou příjemnost i bezpečnost bylo Mobilní eKonto loni vyhlášeno nejlepší finanční aplikací v soutěži Aplikace roku 2013. Mobilní eKonto je mj. průkopníkem v oblasti plateb pomocí tzv. QR kódů, nabízí i řadu dalších unikátních funkčností, jako jsou vyhledání nejlepší ceny propojením vyfoceného čárového kódu a údajů ze srovnávače cen Heureka či geolokační vyhledání nejbližších obchodů, u kterých lze využít věrnostní program Sphere card. Aplikace rovněž jako jediná v ČR umí aktivně poskytnout úvěry.

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená