FinExpert.e15.cz

MMR vyhlásilo nové programy na podporu bydlení

Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo nové programy Podpory bydlení pro rok 2010. Významnou změnou je schválení „Dočasného rámce“, který u některých programů zvýšil dotační strop z 200 tisíc EUR na 500 tisíc EUR. Na podporu bydlení se v příštím roce počítá s 490 miliony korun.

„Rozvoj bytového fondu a bydlení je jednou z nejvyšších priorit tohoto ministerstva, proto je pomoc rozložena do několika různých dotačních titulů. Díky tomu dosáhnou na různé formy dotací jak obce, tak i jednotliví občané,“ uvedl ministr pro místní rozvoj Rostislav Vondruška.

Seznam podpor bydlení:

  • Podpora oprav domovních olověných rozvodů pro rok 2010 -dotace ve výši 10 000 Kč na 1 byt je určena na výměnu domovních olověných rozvodů vody. Příjemcem dotace je vlastník, spoluvlastník nebo společenství vlastníků domu s olověnými domovními rozvody.
  • Podpora regenerace panelových sídlišť -program je určený k revitalizaci veřejných prostranství v panelových sídlištích. Příjemcem dotace je obec, která má panelové sídliště s nejméně 150 byty, má schválený územní plán a projekt regenerace panelového sídliště. Dotace může dosáhnout až 70 % nákladů.
  • Podpora výstavby technické infrastruktury pro rok 2010 - je určena na výstavbu dopravní a technické infrastruktury pro následnou výstavbu bytových a rodinných domů. Příjemcem dotace je obec a její výše může dosáhnout až 50 000 Kč na následně vybudovanou bytovou jednotku.
  • Podpora výstavby podporovaných bytů pro rok 2010 - dotace z tohoto programu jsou určeny na výstavbu nájemních bytů pro osoby v nepříznivé sociální situaci, jejichž snížená soběstačnost je způsobená věkem nebo zdravotním stavem. V těchto bytech mohou bydlet i lidé, kteří nemají v důsledku nepříznivých životních okolností přístup k bydlení a jsou schopni plnit povinnosti vyplývající z nájemního vztahu. Příjemcem této dotace je obec a výše dotace na jeden pečovatelský byt je 600 000 Kč. Na nový vstupní byt je dotace 550 000 Kč, pokud vznikl úpravou, je výše dotace 250 000 Kč. Pokud postavené byty dosáhnou nízkoenergetického standardu, je možné dotaci zvýšit o dalších 50 000 Kč.
  • Podpora výstavby podporovaných bytů pro rok 2009 ve znění Dodatku č.2

Žádosti o dotace je možné podávat do 1. února 2010. 

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená