FinExpert.e15.cz

Mírná korekce

Několikatýdenní rallye byla přerušena.

Minulý týden americké akcie zaznamenaly po delší době ztrátový týden, alespoň podle dvou hlavních indikátorů: Nasdaq Composite oslabil o 0,8 % na 2123,87 bodu, zatímco Dow Jones ztratil 0,3 % na 10 568,29 bodu. Naopak třetí z hlavních indexů, S&P 500, si zisky připsal, když posílil o 0,2 % na 1141,55 bodu.

Korekce z minulého týdne je ale spíše kosmetickou záležitostí, která nic nemění na skutečnosti, že vstup do nového roku začal nadmíru optimisticky. Od začátku roku si zatím nejlépe vede Nasdaq Composite, který povyskočil o slušných 6 %.

eBay a další
Pozornost investorské veřejnosti byla v minulých dnech věnována reportujícím firmám. Zatím můžeme říci, že výsledky za minulý kvartál dopadají velmi dobře. Tak např. akcie internetového aukčního domu eBay přidaly 4 % po zveřejnění kvartálních výsledků. eBay totiž přebil odhady analytiků, když vykázal pro forma zisk 24 centů na akcii při obratu 648,4 mil. USD (meziročně +56,7 %), a navíc byl zvýšen odhad pro probíhající kvartál.  

Nad kalkulacemi analytiků hospodařily také AMD (poprvé v zisku od léta 2001), Motorola, eBay, Symantec či Microsoft. Nicméně ne každý z titulů, který dodal lepší než očekávané výsledky, se mohl těšit růstu. Tak např. Microsoft, AMD či Motorola po zveřejnění výsledků oslabovaly.

Ještě hůře pak dopadli akcionáři společnosti Seagate Technology. Ta oznámila horší než předpokládaná čísla za minulý kvartál a „odměnou“ byl pětinový propad akcií. Navíc náladu nezlepšilo ani snížené doporučení od brokera Bear Stearns.

Tento týden nadále pokračuje naplno rozjetá výsledková sezóna. Z internetové branže se čeká mj. na výsledky Amazonu (úterý po uzavření trhů). Jak je však vidět z minulého týdne, ani pozitivní zprávy od firem nemusejí vést k růstu indexů. Kromě podnikové sféry budou kurzotvorné i informace z ekonomiky: na středu je naplánováno zasedání Fedu, v pátek pak informace o GDP za 4Q či Chicago PMI index.

Doma: další maxima
Pražská burza byla minulý týden opět ve formě. Dokonce si sáhla na více než 9leté maximum. Nakonec index PX 50 v pátek uzavíral na hodnotě 692,4 bodu, když přidal 1,17 %. Dařilo se bankovním titulům: Esrte Bank překonala hranici 3500 Kč za akcii, zatímco Komerční banka úspěšně atakovala 2600 Kč. Propadaly se naopak akcie Unipetrolu, které se v pátek obchodovaly za 67,20 Kč.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená