FinExpert.e15.cz

Ministryně Marksová chce bezdětným zvýšit odvody na důchod


Mirda  |  12. 10. 2016 10:22

A co mi, kteří jsme vychovali 2 děti a ty se již zapojily do pracovního procesu? Budeme za to potrestáni vyššími odvody také?

 | 
milena  |  12. 10. 2016 10:29

paní Marxova by mela zazit bolest zen jenz se neuspesne snazily otehotnet a udelaly pro to vse mozne i nemozne...a jeste dle ni by mely platit za to, ze jim nebylo doprano materstvi?! Je to cele postavene na hlavu!! a co pak ty matky jimz dite zemre pri porodu nebo v detskem veku?! ty taky budou priplacet?!! to je mi ale socialni citeni pani ministryne...fuj!!

 | 
MOJE JMÉNO  |  12. 10. 2016 12:38

S Vaším názorem nelze než souhlasit. Je mi líto všech párů, které nemohou mít potomky. Je to ale bohužel spíše morální problém, než ekonomický. Z pohledu ekonomického ale tento návrh smysl dává. Pokud si tu hrajeme na průběžný důchodový systém, sociální spravedlnost a solidaritu, tak Ti, kteří se na populační vlně nevezou (z vícero důvodů), by se asi opravdu měli o trochu více podílet na plnění společné kasy. Vždyť úplně stejně bych mohl argumentovat u lidí snaživých a úspěšných. Proč na odvodech (daně, sociálka, zdravotnictví) odvádějí na solidaritu podstatně více, než lidé líní a pohodlní ? Je to ta samá nespravedlnost - resp. říkejme tomu solidarita. Výchova potomka stojí velkou spoustu peněz, které svobodným zůstanou. Ve stáří na ně již nikdo vydělávat nebude a budou si brát z balíku těch ostatních. Já vím, není to černobílé, ale alespoň za zamyšlení to stojí.

 | 
.  |  12. 10. 2016 19:31

Přesně tak. A ten kdo vychová povaleče a parazity nebude mít nárok na žádnou formu důchodu či jiných sociálních dávek, bude si sám hradit zdravotní péči a samozřejmě státu vrátí všechny příspěvky, které kdy v souvislosti s výchovou dětí obdržel. Je to komplexní řešení a má logiku.

 | 
wc  |  13. 10. 2016 12:49

Mate naprostou pravdu. A vite co jeste dava z ekonomickeho pohledu smysl? Dotace vsem duchodcum na nakup kurackych potreb. Jiste, je to nemoralni myslenka, lec ekonomicky by to byl ucineny balzam na nas zhuntovany penzijni system.

Take by pani ministryne mohla rodinam naridit mit vice nez dve deti (nejlepe tak Pi() ) a zakazat bezdetnost, porucit vetru, desti ...

 | 
Pavel N.  |  12. 10. 2016 13:05

Něco na tom je. Proč se hned na to koukat jako na trest za to že někdo nemá děti (je jedno jestli úmyslně nebo bohužel neůmyslně). Dle tohoto návrhu je to o tom ,že ten kdo z jakéhokoliv důvodu nevychová nové plátce soc.pojištění měl by ze svého platu platit částečně i to co za ty z dětmi budou jednou platit jejich děti. Je pravda ,že výchova dětí stojí obrovské peníze ,které do domácnosti žádné zvýhodnění nevrátí.(pokud v tom dotyčný neumí chodit a nenechá se živit jen od státu). V rámci těchto návrhů by mělo případně být i to ,že pokud někdo ty děti mít nemůže ,ale případně by nějaké adoptoval,měl by mít stejné výhody jako kdyby to byli vlastní-také je bude živit a vychovávat.

 | 
Hjuer  |  13. 10. 2016 12:39

Mate naprostou pravdu. V dobe, kdy je mozne duchodove vubec neplatit (viz. zivnostnici, nezamestnani ...) a kdy bezdetni uz tak nemuzou uplatnit danove slevy na deti, je uplne nejlepsi Ty drzouny, jez se snad nedejbuh rozhodnout to pojisteni platit, sedrit z kuze.

 | 
Martin  |  12. 10. 2016 14:02

Pizda.

 | 
Jan Solver  |  12. 10. 2016 20:38

Stát se musí chovat rovně ke svým občanům a nechat rozhodování na nich. Všechny tyto diskriminace jen zvyšují napětí ve společnosti. Pochopitelně diskriminovat je jednodušší než reformovat, proto to soudružka dělá pořád dokola

 | 
pcmaker  |  12. 10. 2016 21:15

"vychovávají za své peníze budoucí plátce důchodů pro další generace". Problém je v tom, že nepřizpůsobivá menšina se přizpůsobila tak dobře, že děti jsou jim jen k tomu, aby naopak pracovat nikdy nemuseli. Množí se jako kobylky a k životu jim stačí jen hodit (doslova) občanské průkazy na stůl úřednice na sociálce. Viděl jsem je, jak odjíždějí s nákupy z Kauflandu taxíkem (slyšel jsem o tom, ale do té doby jsem tomu nevěřil), který jim zaplatí stát z našich daní. Zastávka MHD je 50m od obchodu. Stejně jako nájem na ubytovně, kterou vlastní lichvář, ve výši 10.000,- Kč za byt 1+1. Práci neviděli ani z rychlíku a jejich děti už o ní budou slyšet jen z vyprávění. Těmto lidem chce stát také pomoci? No nazdar. Vítejte v Kocourkově. ☺

 | 
Jan  |  13. 10. 2016 15:56

Místo, aby podpořili mladé rodiny jiným způsobem, aby měli děti, tak je ještě více potopí, to je vážně skvělé. Na cikány nikdo v této zemi nešáhne a jen jim cpe z našich daní sociálky, ale bílý člověk, který by i chtěl děti, tak má bohužel díky nízkým almužnám smůlu a pokud projde tento paskvil, tk pak ještě větší. Vymlouvá se na to, že naše populace stárne..Kdyby sebrali sociálky cikánům, kteří v životě nerobili, tak by bylo na důchody a plno dalších věcí. Kdysi mladou rodinu podpořili bezúročnou půjčkou, plno lidí dostalo byt zadarmo (když si odpracovalo pár let u firmy), byl větší příspěvek na stavebním spoření apod. A dnes ? Na králikárnu (jak takto bydlení nazval ten zmetek Havel) se dnes musí člověk zadlužit šílenou hypotékou do konce života a to má ještě v bytě minimum prostoru. Pokud by chtěl člověk barák, tak musí mít minimálně 40 čistého a to se ještě modlit, že mu tento plat vydrží celý život. Pokud má někdo tu smůlu, že nezdědí barák či byt, tak asi těžko pokud je rozumný přivede do tohoto dnešního světa (navíc díky těm zasraným neomarxistům ohroženého imigrací) dítě. Jak asi s platem běžné rodiny, který je v MS kraji průměrně tak 25-30 čistého na rodinu, člověk zaplatí 8-10 tisíc za hypotéku + 6 tisíc za nájem+služby a ještě uživí dítě(děti). Pak končí lidi v insolvencích, jsou zadluženi apod. protože přecenili své síly. Dokud zde nebude řádná podpora v bydlení mladým, pracujícím lidem, tak se asi těžko něco změní a rodit budou nadále jen cikáni, pro které je to životní obživa. Kéž by už celá ČSSD skončila hluboko pod zemí, tam kde patří. Jenže bohužel ovcí má tato republika nespočet

 | Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená