FinExpert.e15.cz

Ministr Kalousek chce euro od roku 2012

Česká republika je na rozcestí a pokud chceme jít cestou úspěšného ekonomického rozvoje je nezbytné urychleně přistoupit ke strategickým změnám v ekonomické politice státu.

Na tom se  včera shodli ministr financí Miroslav Kalousek a profesor Michiganské univerzity Jan Švejnar, kteří vystoupili jako hlavní řečníci na Accenture Zlatá koruna 2007 Žofínském finančním fóru.

Ministr financí Miroslav Kalousek na finančním fóru mimo jiné uvedl, že na srpnovém jednání vlády o strategii přijetí eura bude prosazovat, aby kabinet stanovil pevný termín přijetí společné měny na 1. leden 2012. "Vstup do eurozóny je politické rozhodnutí a politický projekt a ty mají mít své pevně stanovené termíny," dodal k termínu přijetí eura ministr Kalousek.

Kalousek na Accenture Zlatá koruna 2007 Žofínském finančním fóru poznamenal, že předchozí vlády promarnily příležitost k razantnějšímu ekonomickému růstu. Připomenul nezbytnost přejetí vládou navrhovaných reforem veřejných financí a v této souvislosti kritizoval požadavky poslance Vlastimila Tlustého na změnu vládního balíku reformy veřejných financí.

Profesor Jan Švejnar považuje nynější vlnu globalizace za největší ekonomickou změnu od průmyslové revoluce. Z jeho pohledu je pro úspěšný rozvoj české ekonomiky právě v současné době třeba snížit rozpočtový deficit státu pomocí omezení neefektivních výdajů. Nastartovat penzijní reformu a provést revizi zdravotních a sociálních dávek. Přesunout daňové zatížení z daní a odvodů z platu do jiných oblastí jako jsou majetkové a spotřební daně. Zlepšit podnikatelské prostředí, stimulovat větší investice do lidského kapitálu a zvýšit pružnost trhu práce.

Hlavním tématem Accenture Zlatá koruna 2007 Žofínského finančního fóra bylo Svět a Česká republika 10 let po jedné z největších globálních krizí. Vedle mistra Kalouska a profesora Švejnara na fóru vystoupil také Michal Kratochvíl ze společnosti Accenture, který posluchače seznámil se současnými  trendy v oblasti bankovnictví.

Další diskusní fórum na některé z aktuálních témat z oblasti financí připravují organizátoři soutěže Accenture Zlatá koruna 2007 na podzim letošního roku.

Fotografie z finančního fóra

Klepněte pro větší obrázek

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená