FinExpert.e15.cz

Milióntý návštěvník webových stránek SOS

Milión spotřebitelů navštívil už webové stránky Sdružení obrany spotřebitelů ČR www.spotrebitele.info. Nárůst zájmu o ně je evidentní, půl milionu přístupů bylo dosaženo za sedm a čtvrt roku (duben 2005), druhý půl milion návštěvníků to zvládl za rok a dva měsíce.

Sdružení obrany spotřebitelů ČR zahájilo provoz svých webových stránek www.spotrebitele.info počátkem roku 1998. V té době se o spotřebitelská témata, obhajobu práv spotřebitelů a povinnosti podnikatelů včetně široké legislativy lidé ještě zdaleka nezajímali tak, jako v současné době.

Za uplynulá léta se také spotřebitelské hnutí rozvíjelo, Sdružení obrany spotřebitelů ČR se stalo nejsilnější a nejznámější spotřebitelskou organizací v České republice. Dalšímu rozšíření povědomí o spotřebitelských právech pomáhá i kampaň Evropské komise, která v současné době probíhá v ČR. Nejen, že upozorňuje na spotřebitelská práva, ale seznamuje lidi s kontakty, kde se mohou dozvědět víc a kde mohou v případě potřeby nalézt pomoc.

„Za SOS stojí od počátku jeho činnosti, od roku 1993, spousta pozitivní práce, obhajoba práv spotřebitelů proti velkým kolosům na trhu i běžná každodenní poradenská činnost po celé republice,“ připomíná Ivana Picková z SOS. „V současné době se nám další spotřebitelé přidávají k žalobě kvůli poplatkům bank, ať už ČSOB, tak České spořitelny. Ale to je jen „špička ledovce“, kromě toho denně vyřizujeme desítky dotazů spotřebitelů, kteří se na nás obracejí ve chvílích, kdy se cítí poškozeni jednáním podnikatelů nebo si nevědí rady. Jen v elektronické poradně právě na našich stránkách jsme za prvních pět měsíců vyřídili jednou tolik dotazů ve srovnání s loňským rokem – přes tři tisíce,“ doplňuje Picková.

SOS doufá, že větší a stále rostoucí zájem o spotřebitelská práva povede ke zlepšení informovanosti spotřebitelů , ke zvýšení jejich sebevědomí a v důsledku toho i ke kultivaci podnikatelského prostředí v naší republice. Spotřebitelé také mohou využít možnost stát se členem SOS a ještě aktivněji se zapojit do spotřebitelského hnutí. Učinit tak mohouprávě na stránkách www.spotrebitele.info nebo v poradnách SOS ve všech regionech ČR
Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená