FinExpert.e15.cz

Migranti jako pracovní síla? Spíš klienti sociálních systémů


PB  |  23. 09. 2015 17:47

K tomu myslím není co dodat ;)

 | 
jen člověk  |  23. 09. 2015 18:42

Já myslím že je. Proč ještě nepořádáme zájezdy na lybijské pobřeží s názvem "Sejmi svého migranta". Udělejme bodovací žebříček, 1 bod za muže, 2 za ženu, 3 za děti, poněvač ty se nám tady budou pak množit. Už teď nám tady znásilňují naše ženy, berou práci, nutí nás nosit burky a ctít šaríu. A to tady ještě pořádně ani nejsou! Co teprv až budou! Vítěz stráví noc s Okamurou, co víc by si mohl opravdový vlastenec přát? Možná Landu, ale toho až v Superfinále! Taky nechápu proč se sem vlastně cpou, tedy krom výše uvedeného a neodolatelné chuti se někde v Česku odpálit, když Sýrie je dnes tak nádherná země, s tolika příležitostmi jak se rychle dostat za milovaným Aláhem. A co teprv ten luxus v uprchlických táborech, 14 dolarů na měsíc, dámy a pánové, nechci se Vás dotknout - kdo z Vás na to má??? Tak buďme trochu češi a už konečně přestaňme tlachat a hurá na lov!

 | 
Tomáš Kobr  |  23. 09. 2015 21:53

Proč hned na lov? Stačí pouhé vytlačení . To je divný, opravdu tu nestojím o plaváčka, ani islámského maradonu .

 | 
jen člověk  |  24. 09. 2015 10:46

Jasně vytlačit, hlavně se na to nemuset dívat. Ať to špinavé prádlo někdo vyřeší. Hlavně se mít co nejlíp, a ti druzí ať klidně chcípnou, vždyť si za to můžou sami, nebo někdo jiný. Vždycky je lehčí uhnout pohledem a vnitřně si to odůvodnit. Vždyť se nabízí tolik krásných argumentů, třebaže to děláš pro své děti, aby se nemuseli jednou učit islámsky. Hele, a co takhle jim poslat nějaký obnošený hadry, stejně by skončily v kontejneru. A mít zas klid v duši...a není divný, že když odsud dřív lidi prchali, že naši sousedi stáli o vyčůraného čecháčka i komunistického lempla?

 | 
Koutlosh  |  24. 09. 2015 11:34

Pokud Slunickar nema co rici (a to nema casto, protoze fakta proste nestoji na jeho strane) tak vytahne do absurdna vyhnane primery k nejakym nacistickym akcim. Napriklad odmitnuti uplne rezignace na ochranu hranic a neakceptovani faktu ze se po schengenu zcela volne potuluji lide bez jakychkoliv dokladu, ac mnozi turiste potrebuji viza a napr. osvedceni o zdravotnim stavu, glosuji napadem na strileni deti. Ze to je ubohym projevem zoufalstvi cloveka zijiciho zcela mimo realitu, ktery ma akorat utkvelou potrebu se utvrzovat v bludu o "nahnedlosti" Cechu je zcela zjevne, neb co on tvrdi nejenze neni, ale ani se to realite nepodoba. Jen tak mimochodem na svete jsou miliardy lidi, kteri se maji podstatne hure nez my a neni v nasich silach jim pomoci. Ne vsem a rozhodne ne tim, ze je sem pozvem. Samotnych uprchliku jsou v uteceneckych taborech v okoli Syrie statisice az miliony a ti kteri nemaji stovky az tisice dolaru na cesty do EU tak zivori, pricemz naklady ma mesic na jednoho bezence v Nemecku, by pokryly potreby nekolika rodin v uprchlickem tabore v Jemenu na cely rok (aktualne ziji za par eur na mesic), ale co "zachrancum sveta" nedosmatla az pod nos, na to zjevne kali bilej tesak.. Pokrytectvi jako zdroj moralni nadrazenosti "solidarnich" nad "sobci" je k smichu, kdyby nebylo spis k placi...

 | 
Koutlosh  |  24. 09. 2015 11:42

I kdyz Saudy bombardovany Jemen je spis prestupni stanice, vhodnejsim prikladem je napriklad Jordansko...

 | Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená