FinExpert.e15.cz

Měnová reforma: přijde opět bez varování?

Přichází jako blesk z čistého nebe! Blokace všech bankovních účtů! Prvních deset tisíc Kč směnitelných v poměru 1:50, zbytek 1:100. Bude stranická knížka se zkříženou růží výhodou? Máme zajímavé informace!
Měnová reforma: přijde opět bez varování?

Více než půl století uplynulo od poslední „měnové reformy“. Bezesporu si to uvědomili i naši ústavní činitelé a rozhodli se podniknout další krok kupředu v procesu ozdravování naší ekonomiky jako celku. Zjistili totiž, že pokračující reformou veřejných financí si voliče do příštích voleb nezískají. Nejnovější zářný nápad ministra práce a sociálních věcí - dát lidu chléb a hry (snad olympijské) se jako všechny ostatní propadl do hlubin zapomnění. Tedy naivně doufám, že už si žádný nepamatujete. Budit se hrůzou ze spaní není nic příjemného. Ať už sedíte na invalidním vozíku nebo na státní pokladně, do které buší švédští permoníci svými malinkými kladívky s nápisy reforma důchodového systému.

Vzrůstající počet voličů preferujících KSČM se je pro ČSSD ideální voličskou skupinou. Znárodnění přece není, nikdy nebylo a ve šťastném soudružsky pospolném státě ani nemůže být krádež. A když nezískáme voliče reformou veřejných financí, znárodníme je hezky postaru – provedeme kompletní reformu měnovou.

Voliči si tak připomenou staré dobré časy první únorové pětiletky, kdy se stejně jako dnes v potu tváře rvali se životem, týdeníky a realitou. Při vzpomínce této se pak jistě navrátí do vod mateřských – lidově sociálně demokratických. Bohatý kapitalista dostane, co si zaslouží - nakřečkoval si beztak už dost a člověk dělný vyjde z této operace duševně i politicky zocelen. Vždyť on nikdy nic neměl, nezaslouží si tedy ani jiní.

Šťastná to myšlénka zavedla některého ze zasloužilých funkcionářů do radostného dětství. Vzpomněl si na léto roku padesátého třetího, kdy mu rodiče roztloukli prasátko. Místo padesáti starých, pak jednu novou Korunu českou (v Sovětském Svazu vytištěnou) potomku svému darovali. Tato radostná vzpomínka vytanula na růžolícím čele a nechala vzniknout bombastickému nápadu.

Nesplňujeme sice podmínky pro vstup mezi „elitní“ evropské státy první kategorie jako je Řecko a ostatní. Českou měnu však zocelíme a pevně svážeme s kurzem eura. Bankovky budú opať kryté zlatom. S českým eurem na rtech vyjdeme do ulic a „na věčné časy“ křičet můžeme z plných plic.

Dle starého a osvědčeného vzoru budeme měnit starou měnu za novou v poměru 50:1. Jen zasloužilí straníci a všichni ti, kteří si v zítřejších mimořádných volbách donesou z partajního výboru potvrzení, že volili tu správnou sociálně růžovou stranu, můžou měnit v lepším poměru 30:1. Koruny za koruny. Stříbrné za život. Padni komu padni. Voličská základna zachráněna. KSČM se pro nezájem voličů nedostala do parlamentu. Uherské Hradiště jakož i zbytek republiky klidně spí.

Je Apríl, legrace čas. Nedej Bože, aby se minulost opakovala zas. I tak nás tímhle tempem v budoucnosti nic dobrého nečeká. Rozhodně ne důchody.

Další článek


 

celkem 7 komentářů

Nejnovější komentáře

Re: Bejvávalo
Vox populi
5. 4. 2004, 14:27
Re: Bejvávalo
Vox populi
5. 4. 2004, 14:27
Bejvávalo
Bill Body
5. 4. 2004, 01:26
Patnácté století
Horst
4. 4. 2004, 02:14
Konečně o tom někde čtu ...
Ježek
3. 4. 2004, 02:58

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená