FinExpert.e15.cz

Máte pojištěný bytový dům či byt? Neváhejte, živelní pojištění je dnes již základ

ČSOB Pojišťovna uvedla na trh nové komplexní pojištění bytových domů „Náš dům“, vyvinuté speciálně pro společenství vlastníků bytových jednotek a individuální vlastníky bytových domů, ale také pro stavební bytová družstva, obce a realitní či developerské společnosti. Výhodou by měla být komplexní nabídka všech nejčastěji požadovaných majetkových pojištění, vysoká variabilita a v neposlední řadě příznivá cena, uvádí pojišťovna.

Jednoduchost smlouvy

Smlouva je maximálně jednoduchá a přehledná a je možné ji sjednat přímo u klienta. Tím přitom nemusí být nutně vlastník budovy, ale pojištění může sjednat například i realitní kancelář nebo stavební bytové družstvo zajišťující v pojišťovaném bytovém domě správu a provoz.

Základ je živelní pojištění

Základem pojistky je pojištění pro případ požáru, výbuchu, úderu blesku a nárazu nebo zřícení letadla nebo jeho nákladu. Navíc si klienti mohou vybrat ze široké škály doplňkových pojištění pro případ povodně a záplavy a dalších živelních nebezpečí (například vichřice, krupobití, zemětřesení, tíhy sněhu nebo námrazy nebo vodovodní škody) nebo vandalismu.

Pojistit lze nejen samotný bytový dům, ale i další budovy a stavby, které svou funkcí náleží k pojišťovanému objektu a které se s ním nacházejí na stejné adrese (například kotelny, čistírny odpadních vod nebo samostatně stojící garáže). Pojistit však lze i výtahy, zabudované elektromotory nebo hasicí přístroje. Samozřejmostí je i nabídka pojištění odpovědnosti za škody vzniklé v souvislosti vlastnictvím, držbou nebo správou pojištěného bytového domu nebo ostatních pojištěných budov a staveb.

Není jediná

Bytové domy i byty pojišťují všechny pojišťovny, které mají v portfoliu služeb majetkové pojištění. Přestože může být nabídka ČSOB Pojišťovny lákavá, vyplatí se vám ji porovnat s konkurenční nabídkou aspoň jedné další pojišťovny. To hravě zvládnete sami, ale rádi vám tuto službu zdarma poskytnou i makléřské společnosti, které vám jsou schopny připravit výběr více pojišťoven podle vámi zadaných parametrů.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená