FinExpert.e15.cz

Máte dobrého finančního poradce?


 |  26. 10. 2010 04:06

Autorka publikuje bláboly (píše o věcech, kterým nerozumí) a redakce jí za to platí. Tak se pozná dobrý novinář.

Je zjevné, že splnění informační povinnosti a dalších kokotin z nikoho ne dobrého, nýbrž slušného (když už tak, autorko) tzv. poradce neudělá. Je to pouze otázka osobnosti daného člověka, nepomůže ani zaštiťování se jménem velké tzv. poradenské firmy, viz. diskuze o Partners a Generaci X zde na Finexpertovi.

A co se týče odborných kvalit, tak ani ty žádné testy způsobilosti pochopitelně nezajistí. Dobrý tzv. poradce se pozná podle toho, jak se o svět financí zajímá, např. na otázky klienta "Jak si zhodnocujete peníze? Kde máte účet?" neodpoví "Přes ižp (příp. by musel rozumně zdůvodnit, že to dělá třeba mimořádnými vklady) a u Komerčky, protože ho tam mám už 10 let, tak se mi to měnit nechce.".

Autorka článku nemá tušení, že finanční produkty neprodává odbornost, ale prodejní dovednosti, že lidi nechcou odborníka, ale někoho, s kým si dobře pokecají (finančně nevzdělaný extrovert-obchodník prodá daleko víc pojistek než málomluvný odborník), nemluvě o tom, že ten, kdo poradce potřebuje, tak ten je sám finančně málo zdatný a nemá tudíž možnost práci tzv. poradce sám zkontrolovat.

 | 
nikke  |  09. 05. 2013 12:02

Výstižné informace o finančním poradenství - http://financni-poradce-mlada-boleslav.cz/...

 | Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená